Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Що таке визначення меж земельної ділянки

Що таке визначення меж земельної ділянки
Що таке визначення меж земельної ділянки
Супер-менеджер
серпня 9.2020
0 Коментар

Навіщо необхідне визначення меж ділянки?

Геодезичні прилади дозволяють визначити координати будь-якої точки на поверхні землі, адже кожна з них має власну висоту, широту і довготу. Коли відомі значення координат, ними визначають межі ділянки і виносять характерні точки в натуру. Під час установлених меж не дадуть затиснути земельну власність сусідським володінням з оформленими документами.

 
Что такое определение границ земельного участка?
 

Зареєстровані права пріоритетніші, ніж ті, що не пройшли реєстрацію. Тому при виникненні межових розбіжностей у виграші буде власник ділянки з кадастровим номером та правильно оформленою документацією. При намірі придбати землю без межових знаків слід скористатися землевпорядними послугами та встановити межі ділянки. Після проведення геодезії та винесення характерних точок покупець або обдарований буде чітко бачити межі земельної власності.

Самостійне визначення кордонів неможливе. Процес винесення меж ділянки в натуру вимагає згоди та підпису кожного власника суміжної території на підсумковому держакті. За бажання сусіди можуть зробити посильний внесок у оплату межових знаків, якими закріплення кордонів у натурі передбачається з прийняття земельної реформи на початку 1990-х.

Як відбувається процес визначення меж ділянки?

Как проходит процесс определения границ участка?

Проте весь цей час точки зміни напрямку ділянки фіксувалися кілочками чи взагалі нічим. Межовими знаками служили паркани чи дерева, які періодично руйнуються, переносяться і потребують відновлення кордонів. Межі землеволодіння – це лінії між кутовими точками із конкретними координатами. Коли у власника відсутні значення координат:

 • подають запит до Держземагентства та за кадастровим номером ділянки отримують необхідні дані;
 • інженер-геодезист готує та переносить в електронний тахеометр Excel файл;
 • за допомогою супутникового обладнання визначають координати встановленого на ділянці приладу;
 • відбивач допомагає встановити розташування всіх кутових точок, які фіксуються спеціальними знаками з міцних полімерів з пазом для металевої марки.

Крім місця для нанесення унікального номера та штрих-коду, марка виконує цілу низку функцій:

 • захист від фальсифікацій;
 • автоматизацію обліку;
 • прискорення ідентифікації;
 • забезпечення довговічності.

Коли в натуру виносяться кордони для земель, що спільно використовуються, або передачі в оренду, межові знаки закріплюють по окружному кордону або занурюють у ґрунт, щоб не перешкоджати землекористуванню.

Коли потрібно робити визначення меж ділянки?

Кордони визначають та закріплюють після кадастрової зйомки, розробки техдокументації та реєстрації земельної власності у кадастрі, коли:

 • на ділянці встановлюють огорожу, проводять будівельні чи бурові роботи;
 • закріплені раніше знаки пошкоджені чи втрачені;
 • виникають межові розбіжності;
 • відбувається зміна власника чи здавання в оренду.

Довіряючи визначення меж земельної ділянки профільним фахівцям, ви в найкоротший термін отримуєте готовий держакт – гарантований захист прав власника.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.