Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Що таке викопування та ситуаційний план

Що таке викопування та ситуаційний план
Що таке викопування та ситуаційний план
Супер-менеджер
грудня 31.2019
0 Коментар
 

Чи потрібні геодезичні документи для державного кадастру? Компанія «Акваторія» надає послуги зі створення викопування та ситуаційного плану земельного наділу у Києві та області. Кваліфіковані співробітники, ліцензії на виконання геодезичних розвідок та прогресивна матеріально-технічна база забезпечують оперативне та якісне виконання послуги за розумними розцінками.

Геодезичні документи, як правило, мають графічний характер і потрібні для виконання:

 • операцій, пов'язаних із купівлею-продажем або орендою земельних ділянок;
 • проєктування перед будівництвом нової споруди;
 • реконструкції будов;
 • підключення об'єкта до комунікацій.

Викопування та ситуаційний план є результатом проведення геодезичних розвідок, поряд з текстовими матеріалами та відомостями про досліджуваний майданчик.

Навіщо потрібний ситуаційний план

План ситуації графічно відображає максимум інформації про земельне володіння: від виділених кордонів, місцезнаходження та поверховості до розташованих поруч населених пунктів, комунікаційних мереж та автомагістралей. Об'єкти, що перебувають і описують ситуацію дільниці, наносяться план за допомогою інтуїтивно зрозумілих умовних знаків.

Створення графічного документа ґрунтується на виконаних раніше геодезичних дослідженнях для будівництва. Але за наявності змін план уточнюється та доповнюється результатами нової геодезії з топозйомкою. Для невеликих ділянок краще масштаб 1: 2 000, для великих будівель - топозйомка 1:500. По суті, ситуаційний план – це схема, яка відображає розташування будівельного об'єкта або земельної ділянки з прилеглими сусідніми територіями і допомагає:

 • у розробці проєктної документації, частиною якої він є;
 • запобігати пошкодженню вже прокладених підземних комунікацій;
 • визначатися з розташуванням освітлення у новій будові;
 • бачити та визначати близькість розташування всіх сприятливих та несприятливих об'єктів.

Інформація, відображена у ситуаційному плані, враховується у проєктуванні різних інженерних споруд.

Навіщо потрібне викопування

Зачем нужна выкопировка

Викопування земельного наділу є топографічною основою проведення інженерних робіт. Документ схематично відображає локацію та кожен розташований на ній інженерний об'єкт. По суті це копія топографічної зйомки місцевості, яка дає точне уявлення про розташування наділу. Разом із ситуаційним планом викопування у масштабі 1:500 або 1:2000 використовується в оформленні документів із землеустрою.

Копія, отримана з топографічного плану, акцентується на інформації про територію, а з кадастрового плану – на точності розташування, контурах та координатах ділянки. Викопування створюється, коли потрібно:

 • проєктування інженерної споруди на ділянці;
 • дозвіл на проведення будівельних робіт;
 • газифікація або електрифікація з підготовкою копії в масштабі 1:2000 із топографо-геодезичної схеми ділянки та позначенням місцезнаходження електроустановки.

Як і план ситуації, викопування ґрунтується на попередніх геодезичних дослідженнях, раніше проведених на цій території. Якщо ситуація місцевості зазнавала змін, для актуалізації застарілої топографії та внесення нових даних проводять додаткову геодезію ділянки.

Геодезисти інжинірингової компанії «Акваторія» гарантують високу точність виконання викопування та ситуаційного плану. Пакет відповідних ліцензій та сертифікатів дозволяє компанії «Акваторія» надавати у Києві та області часткові та комплексні геодезичні послуги:

 • виконання нової топозйомки для актуалізації застарілих топопланшетів;
 • створення викопувань та ситуаційних планів необхідних масштабів з оновленими даними про локацію, що цікавить.

Схеми виконуються на паперових та цифрових носіях у мінімальні терміни за вигідними розцінками.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.