Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Грунтові води: вплив на будівельні роботи

Грунтові води: вплив на будівельні роботи
Грунтові води: вплив на будівельні роботи
Супер-менеджер
грудня 30.2019
0 Коментар
 

Що таке ґрунтові води

Просочування атмосферних опадів і утворення конденсату грунту в водопроникних породах - основні винуватці формування ґрунтових вод. Виділяють два типи цього небезпечного для будівництва явища.

  1. Верховодка - сезонне накопичення підземних вод на глибині 2-3 метрів від поверхні землі, обмежене водотривким шаром. Верховодка зникає в періоди посухи і морозів, але геологи можуть спрогнозувати її поява на основі дослідження грунту і його властивостей. Будівництво будинків в місцях можливої ​​появи верховодки виключає наявність підвальних приміщень.
  2. Безнапірні грунтові води залягають над першим водотривким шаром. Вони підживлюються атмосферними опадами і весняними повінню, але не змінюють рівень глибини. Будівництво в таких місцях вимагає відводу вод, що збільшує часові та фінансові витрати, а також ставить під сумнів доцільність придбання земельної ділянки. Але обговорювати ймовірність загроз і запобіжні заходи краще з фахівцями.

Для проектувальників визначення рівня підземних вод - завдання номер один. Від цього показника залежить вибір різновиду, глибина закладки фундаменту, а також можливість будівництва підвальних приміщень. Підведення комунікацій до будови також проводиться з урахуванням близькості підземних вод і вимагає продуманого захисту інженерних систем.

Негативний вплив ґрунтових вод

Грунтовые воды: влияние на строительные работы

На земельній ділянці з підземними водами проводять геологію грунту, в рамках якої визначають їх тип, рівень залягання, наявність шкідливих домішок і складають гідрогеологічний прогноз. Агресивна дія грунтових вод на зведення будинку або підведення комунікацій виражається:

  • в зміні початкового циклу робіт, що вимагає більше робочих рук і спеціалізованої техніки, що збільшує терміни і грошові витрати;
  • в трансформації грунту, початкова структура якого стає пухкої і втрачає несучі здібності, що може обернутися осадкою, тріщинами і повним руйнуванням фундаменту.
  • в руйнуванні бетону через вимивання цементу і хімічних реакцій, обумовлених контактом з шкідливими домішками металів, сульфатами, солями.

Попередня геологія ділянки - кращий спосіб глибинного дослідження грунту. Проведення інженерних вишукувань для будівництва дозволяє:

  • оцінити придатність місцевості для зведення споруд;
  • провести огляд рельєфною ситуації і виявити ускладнення;
  • встановити якісні характеристики грунту;
  • використовувати геологорозвідку з бурінням свердловин - традиційний метод пошуку і аналізу ґрунтових вод.

Ці відомості є пріоритетними для ведення будівельних робіт. Компанія «Акваторія» багато років надає часткові і комплексні послуги геології ділянки в Києві та області. Авторитет і довіру замовників - заслуга дипломованих, відповідальних і досвідчених співробітників інженерно-геологічної компанії.

Якщо особливості вашої ділянки вимагають дослідження грунту за допомогою спеціальної техніки, звертайтеся в компанію «Акваторія». Досвідчені геологи швидко і якісно проведуть інженерні вишукування для будівництва в Україні методами геологорозвідки з бурінням свердловин, зондування і лабораторного аналізу.

За результатами проведених робіт ви отримаєте висновок і засновані на ньому рекомендації щодо проектування. Не економте на геології ділянки. Вартість послуги - захист вашого будинку від негативного впливу підземних вод.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.