Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні вишукування в Тетіївському районі

Інженерно-геологічні вишукування в Тетіївському районі
Інженерно-геологічні вишукування в Тетіївському районі
Супер-менеджер
серпня 3.2019
0 Коментар

Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання 0-30 м).

Рис.1 Типовий геологічний розріз Тетіївський району

Тетіївський район за схемою районування четвертинних відкладів розташований на території лесових районів Українського Полісся з північної частини в льодовиковій і поза льодовикових зонах. На площі всього району немає повного розрізу четвертинних порід і лесовидні відкладення часто відсутні. Нерівномірно поширений четвертинний покрив, володіючи змінної потужністю в межах 30 м. Для вибору будівельної ділянки, що ідеально підходить для зведення свердловини, слід виконати інженерно-геологічні вишукування. Скористатися цими послугами можна в компанії "Акваторія".

Четвертинні відклади складаються з трьох груп великих фацій, включаючи субаеральні, водно-льодовикові і субаквальні. Лесовидні і озерно-еолово-делювіальні суглинки складають субаеральну фацію. Алювіальні відклади відзначаються в субаквальних фаціях. Суглинки, піски і супіски складають водно-льодовикову фацію.

Практично повсюдно, покриваючи суцільним чохлом всю поверхню території, поширені алювіальні відкладення (Еh). І від складу материнських порід, кліматичних факторів, рельєфу залежать в більшій частині грунтоутворювальні процеси. У зв'язку з цим сучасні грунту виділяються в різні типи. Інженерно-геологічна розвідка ділянки дозволить більш точно визначити тип, склад грунту і якість підземних вод.

На окремих вододільних ділянках і річкових терасах широко розвинені ґрунти дерново-підзолисті, особливо в місцях з виходом на поверхні піщанистих морених суглинків і флювіогляціальних пісків, які є субстратом. Лугові, лучно чорноземні і болотні грунти розвинені в річкових заплавах і на дні балок. В середньому потужність алювіальних сучасних відкладень має показники від 0,8 м і в деяких місцях до 2,8 м.

На території мають широке поширення відкладення дніпровського льодовика (gPIIdn), але тільки відсутні в річкових заплавах і притоках, а також в розрізі надзаплавних терас, балкових і ярів днищах і в деяких прохідних долинах. Льодовикові відкладення залягають в озерно- і водно-льодовикових утвореннях (lgPIIdni), рідше зустрічаються в породах нижньо- неоплейстоценових і строкатих неогенових глинах. Вони перекриті в основному суглинками і пісками надморенного типу, в деяких місцях - копалинами верхненеоплейстоценовимі грунтами. Чіткими характеризуються контакти моренних відкладень з іншими породами. Тому в розчленуванні середньоплейстоценових утворень льодовикові відкладення виступають горизонтом-маркером.

Велике поширення на території мають еолово-делювіальні відкладення (vdPIII bg), виділяючись на піднятих  ділянках в сучасних вододілах за рахунок малопотужних ембріональних копалин грунтів, поширених в верхньому розрізі лесовидних суглинків на окремих ділянках. На копалин грунтах верхнього неоплейстоцена залягають ці відкладення, перекриваючи в деяких ділянках елювіальними утвореннями голоцену. За гранулометричному складу еолово-делювіальнівідкладення не членованого типу литологічно схожі з еолово-делювіальнимі суглинками. Ґрунтоутворюючі процеси зачіпають окремі шари розрізу в верху. Для цієї ділянки характерна незначна потужність (не більше 5 м). Нашими фахівцями буде проведена геологія земельної ділянки із застосуванням висококласного обладнання, завдяки чому можна точно визначити потужність відкладень і характеристики грунтів, необхідні для будівництва.

Инженерно-геологические изыскания в Тетиевском районе
 

Рис.2. Карта четвертинних відкладень Тетіївського району

Озерно-льодовикові під моренні відклади в районі поширюються повсюдно в місцях дніпровського льодовика. Вони виходять на схилах річкових балок і долин на денну поверхню. з заляганням на утвореннях ніжньо неоплейстоцена і копалин грунтах, рідше в неогенових глинах. В якості основи або підошви виступають для них новопетрівської свити піски і кристалічні породи на схилах і в водно-льодовикових долинах. Відкладення представлені суглинками, що мають сірувато-жовтий, іноді світлий колір, а також зеленувато-сіро-жовтуватими, блакитно-сірими з зеленим відтінком, тонко піщаними і ущільненими слюдяними суглинками. А в деяких місцях відзначаються горизонтально-шаруваті, часто з іржаво-охристими плямами гідроксиду заліза. Вони перекриваються озерно-льодовиковими подморенних відкладеннями, найчастіше суглинками моренними, в деяких місцях відзначаються флювіогляціальні піски і надморенние суглинки, рідше утвореннями верхнього неоплейстоцена. Товща має основу з овально-обкатаних кварцових і польового шпату зерен, а також присипок тонко зернистого піску на площинах нашарування.

На лесовидних суглинках і глинах верхнього пліоцену залягають ніжньо плейстоценові елювіально-делювіальні відкладення. Вони перекриті суглинками озерно-льодовиковими дніпровського зледеніння. За потужністю відкладення характеризуються в межах 1-5 м і представлені важкими суглинками з неясними ознаками Завадівських і лубенських грунтів, маючи червонувато-бурий, темно-коричневий відтінок. Якщо вам потрібно геологія ділянки, ціна якої була б прийнятна для власного бюджету, пропонуємо скористатися послугами компанії "Акваторія". Наші інженери і майстри проконсультують в будь-який час з усіх питань і оформлять замовлення.

Рис.3. Условные обозначения к рис.1-2

Рис.3. Умовні позначення до мал.1-2

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.