Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні дослідження в Переяслав-Хмельницькому районі

Інженерно-геологічні дослідження в Переяслав-Хмельницькому районі
Інженерно-геологічні дослідження в Переяслав-Хмельницькому районі
контент-менеджер
серпня 2.2019
0 Коментар

Мал. 1. Геологічна карта четвертинних відкладень Переяслав-Хмельницького району

Згідно зі схемою геоморфологічного районування територія Переяслав-Хмельницького району розташована в межах Східно-Європейської полігенної рівнини, в області Придніпровської пластово-акумуляційної рівнини. Абсолютні позначки поверхні збільшуються з південного заходу на північний схід від 85 м в нижній течії річки Трубіж, до 110-115 м на вододілах, про що можна дізнатися з даних георозвідки ділянки.

Розріз четвертинних відкладень характеризується значною мінливістю, яка обумовлена ​​різноманіттям типів морфоструктур. Четвертинні відкладення майже суцільним чохлом перекривають більш древні утворення, відсутні лише в межах виходів дочетвертинного порід уздовж долин річок, місцями, на крутих схилах ярів і балок. Потужність їх дуже невитримана і коливається в межах 50-70 м. Для буріння свердловини потрібні інженерно-геологічні вишукування, замовити які вигідно і доступно в компанії "Акваторія".

Озерно-болотні відкладення (IbH) приурочені до численних замкнутим заболочених западин. Найбільше поширені в межах третьої - другоїнадзаплавних терас Дніпра, на інших площах - обмежено. Представлені суглинками середніми, сірими, світло-сірими, голубувато-сірими і зеленувато-сірими, іноді мулами з домішками слабо розкладених залишків болотної рослинності і черепашок прісноводних молюсків. Потужність складає 1 - 3 м (Мал. 1).

Инженерно-геологические исследования в Переяслав-Хмельницком районе

Алювіальні відкладення (АН) поширені в заплавах водотоків лівобережжя Дніпра. Відкладення представлені пісками різнозернистими, польовошпат-кварцовими, супісками і суглинками руслових, заплавних і старичних фацій. Потужність алювіальних відкладень в заплавах річок і водотоків коливається в межах 1-10 м.

Причорноморський голоценових кліматоліт, еолові відкладення (vPIIIpc-H) якого поширені в межах усього району. Найбільші площі вони займають на третій - другий надзаплавних терасах, де формуються окремі підвищені ділянки, рідше піщані гряди і еолові пагорби. Вони представлені пісками польовошпат-кварцовими, жовтувато, світло-сірими, рихлими, сипучими, хвилясто-шаруватими. Серед піщаної товщі виділяються лінзи і шари коричнево-сірих вохристих супесей. Потужність відкладень становить 1-8 м. Щоб отримати надійну і довговічну свердловину, геологія для ділянки дозволить попередньо визначити місце і отримати точні дані про потужності залягання, можливості отримання якісної води.

Бузький причорноморський кліматоліт має елювіальний і еолово-делювіальні відкладення (e, vdPIIIbg-pc). Субаеральний комплекс виділений на площі поширення третьої - другої нерозчленованих надзаплавних терас, де він поверхнево перекриває алювіальні світи. Відкладення об'єднані в єдиний комплекс в зв'язку з незначною присутністю по території копалин ґрунтів Дофінівського кліматоліта. Перекриваються вони сучасними грунтами. Відсутні в долинах річок і замкнутих заболочених низинах. Абсолютні позначки підошви складають 96-100 м. Потужність - від 0,6 до 3,0 м, максимальна - 7 м. Еоловий-делювіальні відклади представлені суглинками і супісками Бузького та причорноморського кліматоліта лесовидними, палево-жовтими, сірувато-жовтими, пористими, слабо вапняними. Елювіальні світи Дофінівського кліматоліта представлені чорноземоподібними грунтами лісостепових ландшафтів, в основному суглинками темно-сірими, середніми.

Нижче по розрізу залягають льодовикові відкладення - морена (gPIIdn). Льодовикові відкладення поширені по всій площі району і є горизонтом-маркером для даної території (Мал.1-2). Перекриваються середньо-верхненеоплейстоценовими субаеральними утвореннями, в більшій мірі - надморенними субаквальними відкладеннями дніпровського льодовика. Потужність відкладень становить 5-8 м, максимальна - до 16 м. Ці льодовикові відклади представлені одноманітною товщею суглинків жовто-бурого, жовтувато-сірого і сірувато-жовтого кольору, з вохристо-жовтими плямами, в різному ступені піщаними. Суглинки дуже щільні, з вкрапленнями оксиду марганцю, карбонатними відкладеннями, сильно насичені галькою, гравієм і валунами осадових і кристалічних порід розміром від 0,1 до 5-6 см, іноді зустрічаються камені до 1-2 м в діаметрі. Галька і валуни складені переважно з кварцу, граніту, гнейсу, пісковика, вапняку, кременів. Гранулометричний склад суглинків досить витриманий, в їх складі майже в однакових частках присутні частинки розмірів 0,25-0,01 і з вмістом частинок більше 0, 25 мм, про що свідчать геологічні вишукування, замовити які можна за телефонами нашої компанії.

Рис.2. Условные обозначения к рис.1

Мал.2. Умовні позначення до мал.1

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. Мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.