Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні вишукування в Ставищенському районі

Інженерно-геологічні вишукування в Ставищенському районі
Інженерно-геологічні вишукування в Ставищенському районі
Супер-менеджер
липня 29.2019
0 Коментар

Район розташований в центрально-лесовій області Української платформної рівнини, в межах північно-східної льодовикової підобласті. На території розвинені світи всіх підрозділів четвертинної системи - від еоплейстоцена до голоцену. Розріз четвертинних відкладень характеризується значною мінливістю, яка обумовлена ​​різноманіттям типів морфоструктур. Четвертинні відкладення майже суцільним чохлом перекривають більш древні утворення, відсутні лише в межах виходів дочетвертинного порід уздовж долин річок, місцями, на крутих схилах ярів і балок Потужність їх дуже невитримана і коливається від 0,5 м в долинах річок і тальвегах ярів до 55 м на вододілах. Якщо потрібно провести для буріння свердловин, геологічні вишукування в районі, пропонуємо скористатися послугами фахівців компанії "Акваторія".

Значна частина території розчленована густою яружно-балковою і річковий сітками. Абсолютні позначки поверхні четвертинних відкладень змінюються від 150,0 м до 220,0 м. На поверхню виходять переважно світи верхньої ланки неоплейстоцена. Відкладення середньої ланки, що залягають безпосередньо під голоценовой грунтом, зустрічаються на обмежених ділянках території, а виходи на денну поверхню нижньої ланки неоплейстоцену і еоплейстоцену відзначаються лише в окремих відслоненнях.

Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання до 55 м).
Инженерно-геологические изыскания в Ставищенском районе

Мал. 1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладень Ставищенського району

Елювіально-делювіальні відкладення (edH) представлені сучасними грунтовими утвореннями, які суцільним чохлом перекривають більш древні відкладення. Генетичний тип і літологічний склад грунтів залежить від їх положення в рельєфі і складу порід, на яких проходило грунтоутворення. Найбільш поширені чорноземи, каштанові, чорноземно-лугові, болотні типи грунтів. У заплавах і надзаплавних річкових терасах зустрічаються алювіальні відкладення (aH) з невеликою потужністю в товщах. Для них характерні слабо розвинені старичні і заплавні фації, які здебільшого поширюються в річкових долинах і ряду інших відсотків, в місцях з дрібнозернистими кварцовими, жовтувато сірими пісками, потужність яких відзначається в межах - 2,5 м. В основному залягають на Обухівській світі палеогенових алевритів з перекриттям лесовидних суглинків. Щоб отримати більш точні дані потужності для будівництва свердловини, необхідна геологія для земельної ділянки.

Рис.2. Геологическая карта четвертичных отложений Таращанского района Киевской области.

Мал.2. Геологічна карта четвертинних відкладень Таращанського району Київської області.

Елювіальний і еолово-делювіальні (dv, ed, vd, ePII-III) відкладення представлені супіщаними і піщаними утвореннями, в деяких місцях з лінзами і прошарками досліджуваних ґрунтів. Зустрічаються в межах Ставищенського района на підвищених ділянках вододільних плато. Залягають на утвореннях средньонеоплейстоценової ланки і підстилаються водно, озерно-льодовиковими породами дніпровського зледеніння. Потужності дуже невитримані, коливаються від 3 до 15 м. Це суглинки буро-жовті, бурі, світло-сірі, середні, іноді легкі, карбонатні, рідко піщанисті.

Комплексні різнофаціальні відкладення дніпровського льодовика представлені під-, над- моренними озерно- (lgPIIdn) і водно-льодовиковими супісками, суглинками, світло-сірими пісками, зеленувато або блакитно світло-сірими (gPIIdn).

Водно-льодовикові підморенні відкладення (fPIIdn) поширені на території поширення дніпровського льодовика, де заповнюють водно-льодовикові прохідні долини та річкові долини наддніпрянського віку.

Залягають переважно на розмитій поверхні нижньонеоплейстоценових або древніх утворень. Щоб створити свердловину та інші гідроспоруди на цій території, обов'язково буде потрібна георозвідка ділянки. З цим завданням максимально швидко і професійно впораються наші майстри.

Перекриваються мореною і озерно-льодовиковими суглинками, рідше - молодшими відкладеннями. Представлені пісками кварцовими, світло-сірими, жовтувато-сірими, білими, іноді з зеленуватим і бурим відтінком, переважно дрібно-середньозернисті, з галькою кристалічних порід, горизонтально і похилошаруватими. Зерна напівобкатані, іноді гострокутні. Потужності змінюються від 1,0 до 12,0 м.

Елювіально-еолові відкладення нижньої ланки неоплейстоцена (vd, ePI, e, vdPI) представлені суглинками темно-сірими, сірувато-коричневими, коричнево-бурими, важкими, грудкуватими, місцями з ознаками гідроморфізму (вохристі плями і озалізнення). Потужність відкладень коливається від 0,3 до 3,5 м.

Іноді зустрічаються суглинисті озерні відкладення нижнього неоплейстоцена (lPI). Інженерно-геологічні вишукування дозволять визначити всі необхідні характеристики грунтів. У нашій компанії замовити послуги можна у зручний час незалежно від пори року.

Детальна інформація про поширення четвертинних відкладень в межах представлена ​​на малюнках 2-3.

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. Мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.