Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Вишукування для розробки кар'єру

Вишукування для розробки кар'єру
Вишукування для розробки кар'єру
Супер-менеджер
липня 13.2021
0 Коментар

Найбільш затребуваними будівельними матеріалами, які мають широкий спектр застосування в різних сферах будівництва, промисловості, сільського господарства, вважаються пісок і гравій. Їх родовища відзначаються практично по всій території України, в результаті чого для видобутку відбувається активна розробка кар'єрів в різних містах і населених пунктах. Знання технологічних процесів дозволяє швидко і грамотно вирішувати фахівцям завдання по розробці.

Незважаючи на те, що родовища піску та гравію є практично у всіх куточках нашої країни, їх видобуток в масштабних промислових обсягах є трудомісткою процедурою з істотними капіталовкладеннями. Перед тим, як проводити розробку кар'єру з видобутку корисних копалин, необхідно проаналізувати і зробити обґрунтування перспективності запланованого заходу. Така процедура проводиться в два основних етапи:

 • проведення геологорозвідувальних робіт;
 • оцінка ресурсів ефективних горизонтів.

При проведенні робіт виконуються геологічні дослідження, необхідні для оптимізації процесів і отримання цілісного аналізу гірських порід.

Способи видобутку піску в Україні

Сьогодні розробка кар'єру для видобутку піску - розробка гравійних і піщаних кар'єрів проводиться в незалежності від походження корисних копалин двома основними способами:

 • відкритий
 • закритий.

Замовити цю процедуру можна в режимі онлайн у зручний для замовників час на сайті нашої компанії. І відзначимо, що вже кілька десятиліть поспіль великою популярністю користується перший спосіб розробки, для якого застосовується сучасна спецтехніка і устаткування (потужні скрепери, канатні споруди, екскаватори та інше). Так як часто поклади нерудних копалин розташовані під товстим шаром землі або глини, їх називають розкрив.

На початковому етапі розробки проводяться розкривні дії, щоб запобігти забруднення корисних копалин різноманітними домішками. Потім виконується прокладання спеціальних ходів для техніки і уступів. На підставі технічних характеристик транспорту визначають ширину і висоту траншей.

Розробка відкритим способом дає можливість отримати пісок світло-оранжевого або жовтуватого відтінків. Але так як він видобувається в недостатньо чистому вигляді і не по найкращим властивостям, в подальшому його необхідно ретельно очистити. Після очисних процедур матеріал застосовується в будівельних розчинах і у виробництві цегли.

Видобуток закритим (гідромеханізованим) способом відноситься до дорогих послуг, для чого потрібне застосування різноманітної техніки, обладнання та зведення спеціальних споруд. Даний спосіб видобутку піску використовується при необхідності вилучення з дна водойм. Розпушений пісок піднімають з дна по трубі за допомогою потужного землесоса і розпушувача, що функціонують одночасно. Потім пісок проходить фільтрацію, при якій вода і домішки стікають у водойму назад.

Особливості розробки кар'єру і видобутку гравію

Особенности разработки карьера и добычи гравия

Перед тим, як оформити проект по розробці гравійного кар'єру, необхідно досліджувати територію знаходження корисних копалин. Потім проводяться дослідження, що передбачають:

 • розробку топографічної карти території;
 • установку габаритів, потужності пластів порід;
 • аналіз характеристик копалини;
 • тестування складу і визначення домішок;
 • провести ретельну перевірку зразків з видобутого матеріалу;
 • проведення пробного буріння та вибухів породи;
 • визначення характеру грунтових вод і інші.

Як для піщаних, так і для гравійних кар'єрів початковий етап виконання робіт аналогічний. Якщо кар'єр невеликої або ж має тонкий покриває шар, то розкривні дії проводяться вручну без задіяння обладнання. В інших ситуаціях застосовуються екскаватори і скрепери.

У разі, коли скеля після її зняття покрита повністю глиною, необхідно промити поверхні потужним напором води. Це дозволить усунути дрібні глинисті частинки з западин, щоб під час дроблення камінь був чистим

Спочатку скельну породу підривають на маленькі шматочки, щоб видобуваються камені легко потрапляли в жерло дробарки. Екскаватор вибирають з відповідним розміром ковша на підставі технічних характеристик дробарки.

Вартість розробки гравійного кар'єру формується з урахуванням поставлених завдань, особливостей території, кількості використовуваної техніки, а також інших факторів. Відзначимо, що ціна на послуги в різних містах України буде різною.

Розробка обводнених родовищ

Разработка обводненных месторождений

Фахівці іноді працюють у важких умовах, зокрема при частковому або повному обводнюванні покладів корисних копалин (Маріуполь, Дніпро, Одеса та інші міста). Тому необхідне застосування спеціального обладнання та технологій, включаючи драглайни, скрепери канатні, грейфери, багатоковшеві снаряди, баштові екскаватори, зворотні лопати та інше. Цей фактор позначається на вартості послуг, що надаються. Для таких заходів головним аспектом є точність планування процедур з урахуванням питання про те, як після завершення робіт буде використовуватися вироблений простір. Зокрема, заповнене водою простір можна застосовувати в різних цілях, включаючи облаштування місць для відпочинку.

При завершенні робіт на території необхідно проводити оформлення документації. На заключному етапі кар'єрних розробки можуть виникати ряд труднощів, для вирішення яких необхідні знання екологічного та земельного законодавства. З такими питаннями можуть впоратися кваліфіковані, досвідчені співробітники компанії, що спеціалізується на інженерних вишукуваннях. Вартість маркшейдерських робіт в Україні формується з урахуванням таких процедур, як:

 • фінальні знімальні роботи;
 • оформлення необхідних документів;
 • підготовка матеріалів для архівування.

Жителям Києва та всіх населених пунктів України інженерно-геологічна компанія «Акваторія» готова надати висококваліфіковані послуги на вигідних умовах з оперативним виконанням замовлень. Фахівці проконсультують з усіх питань безкоштовно і нададуть професійну допомогу з питань розробки гравійних або піщаних кар'єрів. А також ми надаємо ряд інших інженерних послуг.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

 
Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.