Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні дослідження в Баришівському районі

Інженерно-геологічні дослідження в Баришівському районі
Інженерно-геологічні дослідження в Баришівському районі
Супер-менеджер
липня 20.2019
0 Коментар

Мал. 1. Геологічна карта четвертинних відкладень Баришівського району

Згідно зі схемою геоморфологічного районування територія Баришівського району розташована в межах Східноєвропейської полігенної рівнини, в області Придніпровської пластово-акумулятивних низовин. Геологія для ділянки, проведена в районі, дозволяє отримати будівельні об'єкти різного призначення дуже довговічними, міцними та надійними. З цим завданням чудово впораються фахівці компанії "Акваторія".

Абсолютні позначки поверхні збільшуються з південного заходу на північний схід від 100 до 130-140 м на вододілах річок.

Розріз четвертинних відкладень характеризується значною мінливістю, що з різноманіттям типів морфоструктур. Четвертинні відкладення майже суцільним чохлом перекривають давніші утворення, відсутні лише в межах виходів дочетвертинних порід уздовж долин річок, місцями, на крутих схилах ярів і балок. Потужність їх дуже невитримана і коливається від 0,1 м у долинах річок та тальвегах ярів до 30-40 м на вододілах.

Озерно-болотні відкладення (IbH) присвячені численним замкнутим заболоченим западинам. Найбільше поширені в межах третьої – другої надзаплавних терас Дніпра, на інших площах – обмежено. Представлені суглинками середніми, сірими, світло-сірими, блакитно-сірими та зеленувато-сірими, іноді мулами з домішками слабо розкладених залишків болотної рослинності та черепашок прісноводних молюсків. Потужність складає 1,0-3,0 м (мал.1).

Алювіальні відкладення (аН) поширені у заплавах водотоків лівобережжя Дніпра. Відкладення представлені пісками різнозернистими, польовошпат-кварцовими, супісками та суглинками руслових, заплавних та старих фацій. Потужність алювіальних відкладень у заплавах річок та водотоків коливається в межах 1-10 м. За допомогою такої послуги, як інженерно-геологічні дослідження, можна підібрати ідеальне місце для будівництва свердловин та інших об'єктів на цій території.

Причорноморський кліматоліт – голоцен. Еолові відкладення (vPIIIpc-H) поширені в межах всього району, найбільші площі вони займають на третій - другій надзаплавних терасах, де формують окремі підвищені ділянки, рідше піщані гряди та еолові пагорби. Відкладення представлені пісками полевошпат-кварцовими, жовтувато-світло-сірими, світло-сірими, пухкими, сипучими, хвилясто-шаруватими. Серед піщаної товщі виділяються лінзи та шари коричнево-сірих охристих супісків. Потужність еолових відкладень становить 1-8 м-коду.

Нижче за розрізом залягають алювіальні відкладення (а3РIIItb) поширені у межах району, де вони становлять поховану третю надзаплавну терасу (рис.2). Залягають із розмивом на різновікових утвореннях палеогену, переважно київській свиті еоцену, та на воднольодовикових та морених відкладах дніпровського льодовика. Перекриваються накладеним субаквальним комплексом другої надзаплавної тераси Дніпра, у долинах річки. У найбільш перепоглиблених їх ділянках, - сучасним алювієм.

Рис.2. Геологический разрез четвертичных отложений Барышевского района Киевской области

Мал.2. Геологічний розріз четвертинних відкладень Баришівського району Київської області

Алювіальні відкладення (а2РIIIvl). Субаквальний комплекс Ольшанського кліматоліту складає другу надзаплавну терасу. Широко поширений площею району. Щоб побудувати довговічну свердловину, виконати грамотне буріння, необхідна геологія для ділянки, ціна якої є дуже прийнятною в нашій компанії. Межі поширення відкладень обмежені тиловим швом тераси, який переважно чітко виділяється і простежується під час проведення геоморфологічних спостережень. Залягають відкладення другої тераси з розмивом на алювіальних утвореннях третьої тераси. Перекриваються молодішими субаеральними утвореннями, рідше алювіально-озерними відкладеннями. Відсутні в долині річки. Трубіж та деяких його приток. Абсолютні позначки підошви, залежно від ерозійного врізу, становлять 64-92 м. Потужність відкладень становить 5-12 м. Комплекс представлений пісками кварцовими з домішкою польового шпату, світло-сірими, сірими, від різнозернистих у підошві до дрібнозернистих, слабоглинистих у покрівлі. У нижній частині розрізу є дрібна галька і гравій кристалічних порід. Верхня частина розрізу складена переважно супісками та суглинками сірими до темно-сірих, іноді з зеленуватим відтінком, слюдяними, з домішками тонко-дрібнозернистого піску, присутні включеннями рослинних залишків та дрібних марганцево-залізистих конкрецій. Потужність суглинистих товщ - 4-6 м. Детальну інформацію про поширення четвертинних відкладень у межах району можна отримати в результаті проведення такої послуги, як георозвідка ділянки.

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.