Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні дослідження Обухівського району

Інженерно-геологічні дослідження Обухівського району
Інженерно-геологічні дослідження Обухівського району
Супер-менеджер
червня 21.2019
0 Коментар

У межах району лише в деяких місцях інтенсивної сучасної ерозії (правий стрімкий берег р. Дніпро та одиночні круті схили інших водотоків правобережжя) на поверхні оголюються до четвертинні утворення. Численні літолого-генетичні типи континентальних відкладень четвертинної системи перекривають їх, охоплюючи всю поверхню Обухівського району. Георозвідка ділянки проводиться без особливих проблем на території всього району, якщо замовити у компанії "Акваторія".

У четвертинних відкладах переважають елювіальні та еолово-делювіальні освіти різного віку - від раннього еоплейстоцену до пізнього неоплейстоцену. По всій площі поширені морені, флювіо- та озерно-гляціальні відкладення дніпровського льодовика. Алювіальні відкладення сучасних заплав та надзаплавних терас та делювіально-еолові та еолові утворення на них не мають широкого поширення. Потужність четвертинної товщі становить близько 20-30 м, а в межах палеодолін досягає 40 м. Гіпсометричний рівень сучасної поверхні переважно 180,0-190,0 м. Ми зможемо виконати інженерно-геологічні дослідження під будь-які будівельні завдання клієнтів.

Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання 0-40 м).

Типовый геологический разрез четвертичных отложений Обуховского  района

Мал. 1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладів Обухівського району

Комплекс різнофаціальних відкладень дніпровського льодовика, представлений під- і надмореними озерно-льодовиковими і водно-льодовиковими суглинками, супісями, пісками світло-сірими, зеленувато або блакитно світло-сірими. Достовірне літолого-генетичне діагностування дозволяє використовувати їх як "пласт-маркер", відокремлюючи додніпровські відкладення більш пізніх.

Потужність підморених відкладень досягає 25 м, потужність надморених - до 15 м, морени - до 16 м. Середня потужність морени близько 1-3 м, а всього комплексу дніпровських відкладень, що містяться в широкому гіпсометричному інтервалі від 150,0 до 190,0 м. 10-15 м. Льодовикові відкладення незгодно залягають на різних, аж до палеогену, відкладеннях, іноді успадковуючи раніше утворені палеодолини.

Геологическая карта четвертичных отложений Обуховского района Киевской области

Мал.2. Геологічна карта четвертинних відкладів Обухівського району Київської області

Алювіальні відкладення верхнього неоплейстоцену поширені в долинах невеликих річок, а також у верхів'ях річок Ірпінь, Унава. Річкові тераси морфологічно не виражені чи дуже невеликі за розміром. Представлені супісками, пісками, рідше суглинками, торфом. Потужність – 1-5 м.

Алювіальні відкладення зустрічаються в заплавах і надзаплавних терасах річок. Велика потужність алювіальної товщі, близькість будови до констративної, слабкий розвиток у ній заплавних і старих фацій свідчать, що товща формувалася протягом короткого відрізка часу, майже одночасно відповідно великої масою води. Такі маси води утворилися під час танення дніпровського льодовика безпосередньо біля його краю. На площі району третю надзаплавну терасу встановлено в долині річки. Червона, де жовтувато-сірі, дрібнозернисті кварцові піски потужністю близько 2,5 м, що залягають на алевритахобухівську почту палеогену, перекриті лісоподібними суглинками.

Алювіальні відкладення першої надзаплавної тераси представлені кварцовими пісками сірими, світло-сірими зі слабкими зеленими і жовтими відтінками, різнозернистою і дрібнозернистою фракцією. Умови залягання відкладень першої надзаплавної тераси на всіх територіях району такі самі, як і другої надзаплавної тераси. Ці відкладення мають трохи меншу потужність, ніж відкладення другої тераси.

Формування першої надзаплавної тераси визначається її структурним розташуванням між другою терасою та заплавою. За даними різних досліджень, перша або борова, тераса сформувалася за час пізньовалдайського заледеніння

Відкладення другої надзаплавної тераси поширені у долинах річки Стугна на значних площах району. Представлені кварцовими пісками сірими, світло-сірими зі слабкими зеленуватими та жовтуватими відтінками переважно дрібнозернистими, косослоїстими за рахунок змін зернистості, з лінзами та прошарками сірих старих суглинків. Замовити геологію ділянки, ціна якої доступна для багатьох споживачів, у нашій компанії можна у будь-який час незалежно від сезону та інших проблем.

Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.