Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Скільки потрібно бурити інженерно-геологічних свердловин під час будівництва котеджу?

Скільки потрібно бурити інженерно-геологічних свердловин під час будівництва котеджу?
Скільки потрібно бурити інженерно-геологічних свердловин під час будівництва котеджу?
Супер-менеджер
лютого 22.2022
0 Коментар

На яку глибину за нормативами можна робити геологію? Буріння свердловин під багатоквартирний будинок чи заміський котедж, якою глибини має бути за нормативними вимогами? Задаючись такими питаннями, багато будівельників та майбутніх власників нерухомості поверхово ставляться до прийнятих стандартів та вимог з інженерної геології. Але ми пропонуємо вивчити витримки з інженерних досліджень з ДБН України, 2014 р.:

6.2.5.1. Кількість, розміщення та глибину гірничих виробок (канав, розчищення, шурфи, свердловини, дудки та інше) визначають за необхідності отримання достовірних даних про інженерно-геологічні умови будівельного майданчика. А також вони необхідні для розуміння складності геологічних умов та особливостей конструкцій проектованих об'єктів.

6.2.5.2. Розміщення гірських виробок здійснюється за осями або контурами споруд, що проектуються, і будівель. Додаткові вироблення допускається розміщувати там, де можуть різко змінюватися навантаження на фундамент, є різниця у висоті та глибині їх закладання та на межах геоморфологічних елементів.

Додаткові вироблення розміщують також за межами проектованої споруди для попередження небезпечних процесів, а також при необхідності дослідження впливів споруд, що проектуються, і будівель на геологічне середовище та існуючі поруч забудови.

Геологія ділянки: глибина та кількість свердловин

Відповідно до цього положення, мінімальні глибини буріння свердловин для геології під малоповерхову будову, зокрема для двоповерхового котеджу, не перевищують 8 метрів, з урахуванням глибини закладки фундаменту. Також необхідно враховувати відсутність підвалу або цоколя у майбутній споруді, а також глибину промерзання під час закладання фундаменту. Глибину буріння рекомендується збільшити під цоколем чи підвалом. Якщо планується зводити об'єкти на 4-5 поверхів для багатоквартирного будинку, то глибина свердловини становить до 12 м, а для 9-поверхового об'єкта можна бурити свердловини на глибину 15-20 м.

Через те, що визначити геологічні умови на території будівництва без точних досліджень неможливо, кількість свердловин фахівці можуть розрахувати після буріння 1-2 розвідувальних конструкцій. Але допускається можливість планування їх кількості з урахуванням попереднього досвіду буріння у вибраному регіоні. Основною ідеєю геологічного дослідження на будівельній ділянці є отримання достовірної інформації про стан ґрунту, визначення глибини, кількості свердловин. Це дозволить визначити хід подальших робіт, не керуючись побажаннями проектантів та абстрактними схемами. Важливо не забувати про необхідність буріння свердловини для облаштування септика, що дає можливість визначити коефіцієнт фільтрації ґрунту і допустити на ділянці болота при невдалому плануванні відведення каналізаційних та атмосферних вод.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.