Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Чому з'являються тріщини в будинку

Чому з'являються тріщини в будинку
Чому з'являються тріщини в будинку
Супер-менеджер
грудня 13.2021
0 Коментар
 

Для багатьох власників будинок більше, ніж просто фортеця. Це частина самовираження і місце, в якому проводять найбільший відрізок життя. Тому хочеться, щоб будинок виділявся на тлі інших і був естетично привабливим. Коли на стінах з'являються дивні і тривожні лінії, виникає питання: що пішло не так?

Однозначної відповіді немає, оскільки не всі тріщини означають просідання власності. Поява тривожних ліній може бути спровокована будівельними та експлуатаційними недоліками, а також неврахованими даними геології, обернувшись агресивним впливом природних факторів. У нескінченному розмаїтті можна виділити кілька ключових причин, що викликають утворення тріщин:

 • природні катаклізми;
 • падіння дерев та інших великих об'єктів;
 • ґрунтова ерозія;
 • різкі температурні перепади;
 • підвищений тиск на спорудження;
 • низький рівень професіоналізму в проектуванні і будівництві.

За характером утворення тріщини умовно поділяють на два різновиди:

 1. Конструктивні - виникають на стелі, стінах або фундаменті під впливом підвищених навантажень і рухливості грунту.
 2. Технологічні - виникають через недотримання оздоблювальних технологій, що призводить до пересихання й іншим негативним змінам матеріалів.

Поява тріщин шокує і вимагає швидких рішень, оскільки занадто складно спрогнозувати ступінь потенційної небезпеки.

Які недоліки провокують появу тріщин

Аматорський підхід до зведення фундаменту без ретельного дослідження грунту - найпоширеніший недолік, що забезпечує появу тріщин в майбутньому. Список можна доповнити:

 1. Бажанням заощадити, коли виконання важливих будівельних робіт довіряють не професіоналам, а тим, хто обіцяє зробити закладку швидше і дешевше конкурентів, без урахування геопідоснови. Такі бригади застосовують низькосортну сировину, яке робить основу нестійкою і вразливою до зовнішніх впливів. Чи не витримується і значення глибини, що скорочує обсяг фундаменту. Відсутність інженерних вишукувань і недотримання технологій може в перспективі обернутися плачебними наслідками. Аматорський підхід, що не враховує геологію ділянки, завершується через нерівномірний розподіл навантаження на несучі конструкції, що провокує виникнення деформацій і тріщин.
 2. Неправильне армування - це недоліки, допущені в процесі з'єднання арматурних стержнів. В'язка без спеціального дроту, використання непридатних для зварювання прутів, низький рівень покриття бетонною сумішшю - не можуть гарантувати необхідну цілісність арматурного каркаса. Але проблема номер один - повна відсутність арматури. Таку недбалість дозволяють собі окремі «недорогі будівельники».
 3. Порушення в процесі заливки основи, найшвидший шлях до появи тріщин. Помилки, допущені на даній стадії, будуть дорого коштувати господарям. Недолік номер один - заливка основи без опалубки, що порушує геометрію фундаменту. Результат - криві стіни, вкриті тріщинами, освіченими під впливом зовнішніх факторів.

Аналіз всіх причин, що викликають появу тріщин, дозволяє виділити дві умовні групи:

 1. Природні - ґрунтова ерозія; температурні перепади; агресивна поведінка підземних вод; старіння матеріалів.
 2. Людська недбалість - неправильні розрахунки, які обертаються будівельними та експлуатаційними недоліками; обчислення навантаження на підставу і фундамент, без урахування даних геології; невраховані об'єкти, прилеглі до будуючоїся споруди; непропорційні перепланування; недотримання будівельних технологій; близькість котловану до вже побудованих будівель.

Тріщини на стіні - це не просто косметичний недолік. Це загроза безпеки, яка може обернутися непередбачуваними наслідками. Аналіз ключових недоліків призводить до висновку, що людська недбалість - головне джерело проблем. Щоб забезпечити конструктивну цілісність будинку своєї мрії, користуйтеся послугами професіоналів.

Всі будівельні проекти починаються з геології. Інженерні вишукування з дослідженнями грунту під фундамент - одна з послуг, що надаються ТОВ «Акваторія» на найвищому професійному рівні.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.