Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Для чого потрібен геологічний розріз

Для чого потрібен геологічний розріз
Для чого потрібен геологічний розріз
Супер-менеджер
грудня 10.2021
0 Коментар

Геологічний розріз території - обов'язкова складова звітності інженерно-геологічних досліджень. Для неспеціаліста - це порожні слова, а для знаючої людини - можливість оцінити грамотність підготовки до запуску будівельних робіт. Це цінний інструмент для візуалізації та розуміння геологічних структур конкретного регіону або локації.

 


Для чего нужен геологический разрез
Для чего нужен геологический разрез 2

Замовити інформативний інженерно-геологічний профіль конкретної місцевості можна в будівельно-бурової організації «Акваторія», що володіє з 2007 року досвідом у дослідженні ґрунтів. Звертаючись до нас, замовник отримує розріз, побудований за геологічних свердловин, який відображає:

  • рельєфні особливості локації;
  • склад і вік ґрунтових шарів;
  • якісні характеристики грунтів і підземних вод;
  • тектонічні порушення;
  • наявність геологічних процесів, викликаних зовнішніми впливами.

Замовити зворотний дзвінок, щоб більше дізнатися про послугу і проконсультуватися з профільними фахівцями, можна прямо у нас на сайті. Ми працюємо по Києву та передмістях столиці.

Чим відрізняються і як вибудовуються розрізи для будівництва

Чем отличаются и как выстраиваются разрезы для строительства

Профіль, призначений для забудови, відрізняється від розрізів для геології виділенням інженерно-геологічних елементів замість шарів і чорно-білим виконанням з кольоровими умовними знаками. Вибудовується інженерно-геологічний розріз по свердловинах, пробурених на стадії польових досліджень, і являє собою графічний додаток до геологічних карт.

Результати з описом порід навколо кожної свердловини заносяться в бурові журнали, які аналізуються фахівцями. Розрізнені дані з'єднують в профілі, який будується з витримкою масштабів по горизонталі або вертикалі, дотриманням галузевих нормативів і відображає:

  • рельєф локації з двосторонньою висотної шкалою;
  • колонки всіх пробурених свердловин з межами верств, з'єднаних лініями чорного кольору;
  • шари з декількох порід наносяться вертикальної ламаною лінією, що вказує на зміну складу;
  • тип і склад ґрунту позначаються сукупністю точок, штрихуванням або комбінацією цих знаків;
  • вік і глибину залягання пластів вказують конкретним кольором.

Геологічний розріз свердловини, за винятком порушених залягання шарів, вибудовують за допомогою комп'ютерних програм. Для точності графічного зображення, крім введення даних, що вказують дату буріння, абсолютну позначку, глибину і діаметр свердловинного отвору, потрібно:

виділення і розрахунок інженерно-геологічних елементів по кожній свердловині;

результати лабораторних випробування води і грунтів.

Якісно виконаний профіль - основа вибору вигідною проектної стратегії, що дозволяє оптимізувати витрати на будівництво.

Де застосовують і замовляють Геопрофілі

Геологічний профіль по свердловині входить до складу документації, яка аргументує проектування і будівництво тунелів, трубопроводів, мостів, доріг та інших інженерних споруд. Облік розломів, стиків, залягання площини і грунтових вод в процесі зведення збільшує експлуатаційну стабільність і безпеку конструкції.

Замовити інженерно-геологічний розріз в комплексі або в якості окремої послуги можна в нашій будівельно-бурової організації. Нам відомо, що кожна локація відрізняється індивідуальними особливостями, які ми враховуємо в побудові георозрізу. Профільні знання, новітнє обладнання, дотримання ГОСТів і ДБН дозволяють нам створювати достовірні графічні зображення, які допомагають уникнути численних проблем і зайвих витрат під час проведення будівельних заходів.

Отримати консультацию по питанням інженерно - геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг Ви можете у нас :

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.