Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геодезичні вишукування під будівництво сонячних електростанцій

Інженерно-геодезичні вишукування під будівництво сонячних електростанцій
Інженерно-геодезичні вишукування під будівництво сонячних електростанцій
Супер-менеджер
грудня 15.2021
0 Коментар

Енергії, яку сонце дає Землі за одну годину вистачає, щоб цілий рік задовольняти глобальні потреби. Не дивно, що будівництво сонячних електростанцій займає пріоритетне місце в розвитку енергетики і забезпечення енергетичної безпеки України.

Установка сонячних електростанцій - джерел відновлюваної чистої енергії - може істотно змінити планету і нашу країну. Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Кропивницька і Донецька області належать до найбільш перспективним для цих цілей регіонах України.

Як і будь-який інший об'єкт, сонячні електростанції починаються з проведення інженерних вишукувань на території, відведеній під забудову, які передбачають:

 • винос меж земельної ділянки в натуру;
 • топографічну зйомку;
 • геологорозвідку ділянки.

Подробиці проведення кожного вишукувальних етапу відомі фахівцям-практикам компанії «Акваторія».

Винесення меж в рамках будівництва сонячних електростанцій

Коли оформлено землевідведення і права власності, межі дільниці виносять в натуру. Це означає, що всі поворотні точки території, виділеної під забудову, переносять з правовстановлюючих документів на реальні земельні володіння. Для закріплення меж застосовують репери - спеціальні геодезичні мітки. Роботи виконуються геодезистами і камеральних фахівцями в заданому алгоритмі:

 • вивчення документів попередніх досліджень на даній території, натурні вимірювання і розрахунки розташування реперів;
 • закріплення опорних міток відповідно до координатами, прив'язкою всіх точок кордону і складанням абрису;
 • проведення камеральних робіт з підготовкою акта встановлення меж і акту прийому-передачі реперів на зберігання для узгодження з сусідами.

Щоб сонячні електростанції були максимально потужними і ефективними, в процесі зведення враховуються геофізичні фактори.

Топографічна зйомка ділянки

Для створення топографічної карти земельного наділу під забудову сонячної електростанції проводять аерофотозйомку або за допомогою геофізичних інструментів вимірюють відстані, кути і інші необхідні параметри.

Геодезична зйомка являє собою комбінацію з горизонтальною і вертикальною (нівелювання) фіксації території, виділеної для будівництва сонячної електростанції. Перша - допомагає визначити розташування проекцій точок місцевості на поверхні землі, друга - висоти точок щодо реперів. Результати, отримані за допомогою комбінованої геодезичної зйомки, використовують для створення топографічної карти території, на якій будуть встановлені сонячні панелі і інші споруди.

Геологія під фундамент

Геология под фундамент

Для зведення компонентів сонячних електростанцій потрібен фундамент, міцність якого залежить від властивостей грунтів земельного наділу. Для їх визначення проводять поетапні інженерно-геологічні вишукування для будівництва:

 1. Геологи створюють сітку розміщення свердловин для буріння з прив'язкою до геодезичної зйомки.
 2. Відбір проб з шурфів, буріння яких виконано відповідно до сіткою.
 3. Лабораторний аналіз відібраних зразків.
 4. Звіт, складений на основі сітки випробування і відображає показники лабораторних досліджень грунту.

Проведення комплексних досліджень приносить очевидні вигоди, оскільки включає в себе все - від документального оформлення до вивчення грунтового розрізу, а значить, вимагає менше тимчасових і фінансових витрат.

Де замовити інженерні вишукування

Інжинірингова компанія «Акваторія» з багаторічним практичним досвідом і необхідними ресурсами пропонує «під ключ» повний комплекс послуг з виконанням по всій Україні:

 • геології та геодезії ділянки;
 • інженерних та екологічних досліджень;
 • маркшейдерських робіт;
 • аерофотозйомки.

Компанія «Акваторія» - експерт інженерно-геологічних вишукувань, з яким ви успішно побудуєте сонячну електростанцію в мінімальні терміни

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас::

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.