Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Вибір місця для встановлення септика

Вибір місця для встановлення септика
Вибір місця для встановлення септика
контент-менеджер
жовтня 24.2022
0 Коментар
Категорія:
Канализация

Все частіше сьогодні на дачах або заміських котеджах встановлюють автономну каналізацію. При цьому перше, що потрібно зробити – визначити розташування септика від будинку .

Цей етап є першим і основним, тому що від розташування та вільного простору залежить можливість встановити той чи інший варіант обладнання.

Вибір місця для септика дільниці визначається багатьма параметрами. До них відносяться:

 1. Площа вільного простору.
 2. Особливості ґрунту.
 3. Рівень підземних вод.
 4. Відстань до дому та найближчої дороги.

Слід також співвідносити всі ці показники з моделлю устаткування та його технічними характеристиками.

Пристрій очисної системи

Основне призначення септика – це збирання стічної води. Також існує безліч різновидів системи з функцією очищення рідини від забруднень: механічних, хімічних та інших.

За допомогою такого пристрою в будинку можна використовувати сантехніку та побутову техніку, яка потребує води для свого функціонування.

Септики різняться залежно від призначення:

 • відстійники, в яких накопичується використана та може очищатися від механічних забруднень;
 • накопичувачі, призначені лише збирання води;
 • біостанції, які не лише накопичують воду, а й очищають від усіх видів домішок.

Так, системи без фільтрації періодично вимагають відкачування брудної води, що тягне за собою додаткові витрати. Системи з фільтрацією зручніші у використанні, тому що очищену воду можна спускати в грунт без шкоди для нього.

Також розрізняються септики за матеріалом, з якого вони виготовлені. Це може бути пластик, метал чи бетон. Кожен вид матеріалу має свої переваги та недоліки. Тому визначати модель слід, виходячи з вимог та умов розміщення системи.

Крім того, очищувач може відрізнятися за розташуванням – горизонтальним або вертикальним. Залежно від обраної ділянки для монтажу та вільної території слід віддавати перевагу тому чи іншому виду.

Залежно від особливостей функціонування розрізняють автономні пристрої, які не потребують підключення до мережі та енергозалежних моделей.

Рекомендації щодо встановлення септика

Можливість встановлення септика визначається дозволом відповідальних органів. Тому слід уточнити, де правильно розміщувати септик перед тим як починати настановні роботи.

Визначаючи ділянку для встановлення очисника, слід виміряти відстань до:

 • будинків та інших будівель;
 • парканів та огорож;
 • криниці з питною водою;
 • дороги та проїжджої частини.

Дуже важливо, щоб септик не був близько розташований до криниці з питною водою. Це пов'язано з тим, що у разі появи протікань в автономній каналізації забруднення можуть потрапити у воду, що спричинить шкоду для здоров'я.

Відстань від будинку чи іншого житлового приміщення не повинна бути маленькою та великою. Відповідно до техніки безпеки, відстань має бути оптимальною – від 5 до 15 метрів.

Мінімальна відстань потрібна для того, щоб вода не розмивала фундамент будівлі. А максимальне 15 метрів потрібно для того, щоб система була герметичною. Якщо ж не можна розмістити септик в 15 метрах, а необхідно його встановити далі, то кожні 15 метрів слід робити ревізійну колодязь.

Замовити септик в компанії Акваторія

Окрім вибору виду септика дуже важливо правильно підібрати місце для його монтажу. Також важливо дотримуватися технології встановлення, щоб забезпечити цілісність, герметичність і правильну роботу пристрою.

Правильне встановлення септика – це запорука тривалого функціонування системи без поломок. Монтаж обладнання складається з кількох етапів:

 1. Створення котловану, на дно якого укладається плита з бетону для теплоізоляції та захисту від протікання.
 2. Розташувати септик необхідно нижче, ніж рівень промерзання грунту.
 3. Створити колодязь для забезпечення можливості відстежувати рівень ґрунтових вод.
 4. Зробити теплоізоляцію систем для захисту від замерзання.

Правильно вибрати септик, місце для встановлення, а також здійснити монтажні роботи допоможуть фахівці компанії Акваторія. Ми гарантуємо якість, надійність та довговічність нашого обладнання.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.