Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Облаштування свердловини на воду у Києві

Облаштування свердловини на воду у Києві
Облаштування свердловини на воду у Києві
контент-менеджер
травня 1.2020
0 Коментар

Правильне облаштування підвищує експлуатаційну безпеку, комфортність технічного обслуговування та захист свердловини від забруднень та вандалізму. Процес облаштування включає комплекс робіт з проектування, підбору та встановлення спеціального обладнання, виконання яких вимагає певних компетенцій і практичних навичок.

Облаштування свердловини: обладнання

Після буріння свердловину обсаджують та оснащують обладнанням для водоподачі, щоб:

 • зберегти чистоту та захистити від зовнішніх забруднень;
 • не допустити замерзання конструкції під час холодів;
 • забезпечити безпроблемне підключення та подальше техобслуговування обладнання.

Наявність технічного приміщення біля свердловинного гирла дозволяє розмістити водопостачальні пристрої:

 • занурювальний або поверхневий насос;
 • автоматику для керування та захисту насосного обладнання від надмірних навантажень;
 • накопичувач води відкритого чи закритого типу.
Обустройство скважины на воду в Киеве

Пристрій свердловини для води залежить від різновиду та місця встановлення обладнання, базові комплектації якого можуть змінюватись відповідно до обсягів водовитрат, продуктивністю та віддаленістю джерела від будинку.

 1. Насос поверхневого типу відрізняється від занурювального аналога нижчою вартістю, полегшеною збиранням та нескладним обслуговуванням. Складається з невеликого насосного агрегату (до 60 л), мембранного накопичувача та автоматики, він є раціональним і вигідним рішенням. Основні мінуси – низьке розташування помпи та висота підйому води до 10 м, що обмежує застосування більшості поверхневих моделей свердловин та колодязів малої глибини.
 2. Насос занурювального типу відрізняється від поверхневих варіантів висотою підйому від 10 м та відсутністю обмежень до місця встановлення мембранного накопичувача, який не вимагає розміщення поруч із виходом трубопроводу.

Крім автоматики для управління та контролю, безпечне функціонування джерела та водопостачального обладнання вимагає захисту від агресивних зовнішніх впливів. З цією метою вище або нижче за рівень ґрунту вибудовують технічне приміщення.

 1. Негабаритний павільйон відноситься до простих варіантів, що встановлюються над водозабором. Заглиблений та оснащений ізоляцією павільйон скорочує втрати тепла, але захаращує та порушує естетику присадибної ділянки. Тому найчастіше шикується над виробничими свердловинами.
 2. Облаштування джерела всередині теплиць, підвальних та господарських приміщень – раціональне рішення. Такий підхід захищає допоміжне обладнання та конструкцію водозабору від негативних атмосферних впливів та вандалізму, створює своєрідну звукоізоляцію, полегшує складання та техобслуговування. Використовується рідко, оскільки суперечить звичці більшості власників спочатку будувати будинок, а потім бурити свердловину.
 3. Кесон – підземний колодязь, який облаштовується над свердловиною врівень із поверхнею ґрунту, що не порушує естетики ділянки. Це найбільш затребуваний варіант техприміщення, верхня частина якого легко утеплюється, а нижня розташовується нижче за рівень промерзання. Для готових до встановлення заводських моделей із сталі або полімерів потрібно лише підготувати котлован.
 • плюси металевих кесонів – у міцності, стійкості до ударів, пучення, набухання та можливості встановлення на рухомих ґрунтах;
 • Достоїнства полімерних кесонів - без корозії і конденсату на внутрішніх поверхнях.

Висока вартість заводських моделей компенсується швидкою збиранням та безпроблемною гідроізоляцією. Економною альтернативою техприміщень може служити адаптер для свердловин, монтаж якого потребує ретельності та професіоналізму.

Особливості герметизації

Пристрій свердловини під воду вимагає захисту, що не обмежується вибором та побудовою технічних павільйонів. Обсадна труба джерела, що подає чисту воду в будинок, повинна бути надійно захищена від зовнішніх і внутрішніх забруднень. Уникнути дорогих відновлювальних робіт, пов'язаних з попаданням шкідливих речовин або мікроорганізмів, дозволяє оголовок із сталі з обтискною манжетою для герметизації обсадної труби.

Компанія «Акваторія» – з 2007 року 15 має практичний досвід у бурінні, облаштуванні та обслуговуванні свердловин. Ми пропонуємо продумані рішення щодо вибору та встановлення свердловинного обладнання.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.