Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Облаштування свердловини на воду своїми руками: просто чи складно?

Облаштування свердловини на воду своїми руками: просто чи складно?
Облаштування свердловини на воду своїми руками: просто чи складно?
Супер-менеджер
березня 26.2018
0 Коментар

 Облаштування свердловини: поради від «Акваторії»

 

Труби та обладнання монтуються на свердловину після того, як вона пробурена. Можна замовити буріння у спеціалістів та виконати облаштування свердловини самостійно. Це не надто складно, особливо якщо є досвід земляних або будівельних робіт.

Познайомимося з основними елементами свердловини:

  • Кесонна камера – циліндричний бак, що захищає гирло від дій, у тому числі від низьких температур. У ньому часто розміщуються обслуговуючі пристрої та автоматика. Верх потрібно утеплити.
  • Гідроакумулятор регулює плавну подачу води. Тим, хто планує виконувати монтаж свердловини своїми руками, варто докладно вивчити тонкощі вибору та монтажу.
  • Насоси. Буває поверхневим або занурювальним. Перший піднімає воду з глибини 9-10 м, розташовується біля свердловини (літній) або в захищеному приміщенні (цілорічний). Другий вмонтовується в обсадну трубу.
  • Оголовок встановлюється на верхній торець труби свердловин, захищає від забруднень.

Розміщуємо насос: підключаємо до електроживлення, але спочатку вхідний патрубок до обсадної труби. Поверхневий (на літню свердловину) можна поставити біля гирла. Для цілорічної свердловини насос потрібно ставити в утеплене місце: у підвал будинку або кесон, де не буде мінусової температури. Занурювальний насос вішається на трос. Останній не повинен боятися води (з полімеру або сталі з антикорозійним захистом).

Оголовком закупорюємо гирло свердловини. У кесоні або будинку встановлюється гідроакумулятор. До нього повинен забезпечуватися постійний доступ для ремонту.

У двох словах розповімо про принципи, за якими можна зробити облаштування свердловини на дачі своїми руками. Припустимо, вона пробурена, а обсадна труба встановлена. Спочатку копається котлован під кесон. Останній може бути сталевим, пластиковим, бетонним, цегляним – як ви собі вирішите. Встановлення кожного має тонкощі. Ми про них розповімо в наступних статтях, а поки що зупинимося на кесоні із залізобетонних кілець.

  1. Копаємо котлован, з усіх боків він повинен бути більшим за діаметр кільця на 30 см.
  2. На дні влаштовуємо монолітну бетонну плиту з армуванням.
  3. Одне за іншим опускаємо ж/б кільця.
  4. Виконуємо гідроізоляцію (можна бітумною мастикою).
  5. Робимо зворотне засипання. Для цього добре підходить глина, що створює гідрозамок.

Самостійно чи за допомогою фахівців?

Облаштування артезіанської свердловини власноруч має особливості. Наприклад, виконується тільки з використанням насоса, іноді вимагає кондуктора. Для роботи над будь-якою свердловиною знадобиться механізоване обладнання як мінімум лебідка для монтажу кесона.

У короткій нотатці складно описати всі моменти. Але той, хто хоче розібратися, вивчить тонкощі та впорається. Це займе певний час, тоді як профі зроблять за день. У будь-якому випадку, знання, як зробити облаштування свердловини самому, допоможе вам контролювати і розуміти роботу фахівців - якщо ви вирішите довірити роботу їм.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.