Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Монтаж кесонів для свердловини

Монтаж кесонів для свердловини
Монтаж кесонів для свердловини
контент-менеджер
лютого 26.2020
0 Коментар
 

Після закінчення бурових робіт настав час зайнятися облаштуванням свердловинного колодязя. І найкращим рішенням при виборі типу обв'язки вважається кесон. Хоча в порівнянні з адаптером облаштування свердловини кесоном обійдеться дорожче, зате це найпрактичніший варіант, який при професійному виконанні робіт працюватиме багато років.

Що таке кесон?

Кесон – це своєрідний захисний, повністю герметичний резервуар, який захищає свердловину від промерзання взимку та від попадання до неї ґрунтових та стічних вод, а також різного сміття. За формою буває квадратний, прямокутний або циліндричний, висотою 2-2,5 м і шириною 1-1,5 м. Облаштування свердловини в кесоні особливо необхідне на ділянках, розташованих у низині та регулярно підтоплюваних.

kesson

Установка кесона свердловини проводиться у викопану під нього траншею.

kesson

У кесоні розміщується все обладнання: насос, гідроакумулятор, система автоматичного керування. Це особливо актуально, коли на ділянці немає окремих підсобних приміщень, а розміщувати обладнання в будинку не хочеться через його гучну роботу.

kesson

У стандартному кесоні міститься бак до 100 літрів. Також у ньому помістяться реле тиску та фільтр грубого очищення води.

Установка кесону на свердловину

Облаштування свердловини під ключ проводиться у декілька кроків:

      1. Риття котловану

Готується заглиблення в ґрунті, яке має бути більше кола або периметра бака на 20-30 см. Це робиться для того, щоб після закінчення монтажу була можливість провести роботи з гідроізоляції споруди та остаточної фіксації конструкції. Глибина виритого котловану залежить від висоти ємності - його горловина повинна височіти над землею на 10-15 см, що запобігає затопленню конструкції при паводку або сильних опадів.

kesson       1. Підготовка днища котловану

Після того, як котлован виритий, він облаштовується подушкою з піщано-бетонної суміші та проводиться обрізка обсадної труби.

kesson     2. Підготовка кесону

У днищі конструкції прорізається отвір, що перевершує діаметр обсадної труби, і наварюється гільза висотою 10-15 см. Також просвердлюються всі необхідні висновки для водопроводу, які залежать від потреб: збоку готується отвір для виведення на будинок, у верхній частині – для поливу, додатково можуть бути зроблені висновки під лазню чи господарські будівлі. Окрім висновків для труб у корпусі готується вихід для кабелю живлення насоса.

kesson

         3. Кріплення кесону до бетонної подушки

Далі проводиться монтаж кесона на обсадну трубу свердловини та їхнє герметичне з'єднання. У ємності встановлюється все потрібне устаткування.

kesson            4. Засипання конструкції

Після установки кесона для свердловини, підготовленої цементно-піщаною сумішшю, проводиться обсипання простору між баком і котлованом до нульового рівня. На поверхні залишається помітним тільки кришка люка, яка служить входом.

kesson       5.Встановлення та налагодження обладнання

На завершальному етапі установки кессону під ключ проводиться монтаж та налаштування всього необхідного обладнання, проводиться пуск системи, її тестування та налагодження.

Варто зазначити, що встановлення металевого та пластикового кесону мають деякі відмінності, які враховують наші спеціалісти під час монтажних робіт. Вибір матеріалу залишається поза вами.

Відмінність матеріалів

Бетонні конструкції поступово відходять у минуле, тому сьогодні має сенс вибирати між пластиком чи металом. Кожен матеріал має свої плюси та мінуси, які ми розглянемо докладніше.

Кесони з металу

Монтаж металевого кесону мінімізує недоліки залізобетонних конструкцій завдяки таким перевагам:

 • гарна герметичність;
 • довговічність;
 • невисока ціна (кінцева ціна установки кесону на свердловину залежить від розміру резервуару та ступеня антикорозійної обробки).

Але при цьому метал має свої недоліки:

 • Схильний до корозії, чому за станом кесона потрібно постійно стежити, не допускаючи утворення іржі, а при встановленні будуть потрібні додаткові вкладення на антикорозійну обробку.
 • Низькі показники теплоізоляції, що вимагатиме додаткових витрат на утеплення.
 • Велика вага конструкції потребує використання при монтажі додаткової техніки або лебідки.

kesson

Останнім часом все більше власників віддають перевагу пластиковим конструкціям, тому металеві робляться тільки на замовлення.

Кесони із пластику

Установка пластикового кесона на свердловину – найсучасніше рішення. Пластикові ємності виробляють з монолітного поліпропілену, який має низку незаперечних переваг:

 • Доступна ціна.
 • Незначна вага, тому монтаж пластикового кесона не вимагатиме використання важкої техніки.
 • Простий монтаж.
 • Абсолютна герметичність та стійкість до корозії.
 • Високі теплоізолюючі показники, що дозволить заощадити на додаткових шарах утеплювача.
 • Тривалий термін служби.

Серед мінусів можна назвати лише слабку міцність конструкції. Пластик схильний до деформації, тому обладнання свердловини пластиковим кесоном вимагає надійної фіксації камери в ґрунті.

kesson

Вартість кесона пластикового від 11000 грн

Вартість земляних та монтажних робіт від 4000 грн

 

Правильне встановлення кесона – завдання непросте і потребує певних навичок, тому впоратися з нею самостійно буде досить проблематично. При помилках монтажу кесону для свердловини надалі можуть виникнути проблеми у її роботі, що призведе до додаткових фінансових витрат. Спеціалісти компанії Акваторія допоможуть вам з вибором відповідного варіанта конструкції, оцінять складність робіт і зроблять попередній прорахунок, скільки коштуватиме установка кесона на вашій ділянці. Виконання всіх робіт професіоналами стане гарантією тривалої та безперебійної роботи свердловини та обладнання.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.