Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Благоустрій свердловини на воду

Благоустрій свердловини на воду
Благоустрій свердловини на воду
Супер-менеджер
квітня 28.2020
0 Коментар
 

Свердловини схильні до впливу високих і низьких температур, попадання різних забруднень. Облаштування – захищає, забезпечує безпроблемне функціонування та покращує зовнішній вигляд джерела. Інженери-геологи та буровики компанії «Акваторія» знають, як облаштувати свердловину для води. На нашому сайті розміщені відео та статті з рекомендаціями професіоналів, докладними описами технологій та правил оснащення індивідуальних гідроспоруд.

Свердловина: облаштування

Водопостачання заміської нерухомості не обмежується свердловинним бурінням. Джерело необхідно облаштувати, щоб:

 • запобігти утворенню внутрішніх та потраплянню зовнішніх забруднень;
 • уникнути розривів водопровідних труб, пов'язаних із промерзанням;
 • сформувати умови для введення системи до будинку та подальшого технічного обслуговування.

Технологічний ланцюжок створюється з урахуванням гідрогеологічної обстановки, віддаленості джерела від будівель та характеристик задіяного обладнання:

 • насос – занурювальний тип, здатний піднімати воду з глибин, що перевищують 10 м, застосовують для постачання заміських будинків з постійним проживанням, дешевші та компактні поверхневі моделі з помпою, що піднімає рідину максимум на 10 м, користуються популярністю серед дачників.
 • водо-накопичувальні резервуари бувають відкритого типу з обмеженою установкою або закритого - з установкою в будь-якому місці, зручному для власника нерухомості;
 • автоматичні датчики для управління та моніторингу робочих процесів;
 • оголовок – спеціальна кришка із сталі з гаком для занурювального насосного агрегату та комунікаційними отворами для герметизації обсадної труби

З метою захисту обладнання розміщують у підвалі будинку, спеціально збудованому приміщенні або в кесонній камері. Облаштування свердловини під воду зі зведенням або встановленням готового кесона найбільш популярний варіант, що забезпечує:

 • максимальну безпеку водопостачальних пристроїв;
 • відсутність температурних перепадів;
 • поглинання шумів;
 • економію корисної площі на ділянці чи всередині будинку.

Встановлення готових кесонів з металу або полімерів вимагає мінімум дій: опустити ємність із технологічними отворами для підключення водопровідних труб та кабелю у попередньо підготовлений котлован.

 1. Сталеві кесонні камери стійкі до набухання, морозного пучення і механічного впливу добре зарекомендували себе на ґрунтах, схильних до зсувів.
 2. Кесони з полімерів відрізняються антикорозійними властивостями та відсутністю внутрішніх конденсатних утворень.

Досить висока вартість заводських конструкцій компенсується швидкістю збирання та надійністю гідроізоляції. Самостійне зведення кесонної камери з бетонних кілець коштує дешевше, але потребує специфічних знань, будівельних навичок та тимчасових витрат.

Свердловинний адаптер

Скважинный адаптер

Для статусної заміської нерухомості фінансові вкладення будівництво захисних павільйонів і встановлення кесонів виправдані. Для дачників та власників приватних будинків зі скромним бюджетом найкраще рішення – встановлення свердловинного адаптера. Який є секційний фітинг, він розташовується в ґрунті нижче точки промерзання і з'єднує внутрішній водогін з обсадкою свердловини.

Монтаж свердловинного адаптера вимагає ретельності та ускладнюється при підключенні до двотрубної конструкції водозабору. Застосування пристрою обмежує:

 • неможливість оперативного виявлення та усунення просочування ґрунтових вод у свердловинну обсадку при розгерметизації з'єднань;
 • недостатній рівень захисту водозабору;
 • тонкий вибір насосних агрегатів;
 • складності із техобслуговуванням.

Благоустрій свердловини на воду забезпечує питну органолептику, позбавляє потреби в ремонтах та покращує естетику ландшафтного дизайну, якщо дотримуються нормативів та правил. Саме так облаштовують джерела спеціалісти компанії «Акваторія». Ми розробимо вам життєздатне рішення і грамотно встановимо водопостачальні пристрої.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.