Існують різні технологічні особливості буріння свердловин, але незмінними залишаються три основні процеси: руйнування ґрунтових порід, підйом на поверхню, обробка стін свердловинного колодязя.
Руйнування підземної породи
Виконується буріння свердловини механічним способом з використанням різних пристосувань у вигляді свердла або бура. Також колодязь може утворюватися способом термічного і електричного руйнування порід, вибухового і ударного, але такі технології застосовуються досить рідко для буріння свердловин на воду.
Підйом грунтів
Подача землі, піску, глини та інших підземних порід може виконуватися декількома способами:
- гідравлікою – так звана промивка свердловини, коли використовується додаткова вода, розбавляються тверді породи і перетворює їх в текучі розчини, що виливаються наверх;
- механіка – застосовується спеціальне обладнання – шнекові агрегати, спеціальні бури, желонка;
- пневматика – працює жатий повітря, який під тиском піднімає тверді частинки на поверхню.
Також технологія може передбачати комбінацію даних прийомів з метою полегшення підйому грунтів зі свердловини на поверхню землі.
Обробка стін свердловини
Як правило, закріплення стінок колодязя проводиться за допомогою обсадних труб з металу. Це можуть бути черностальние вироби, цільнотянуті або електрозварні, що з’єднуються між собою на різьблення або скоби. Оцинковані труби не бажані для поставок харчової води, а нержавейка обмежує можливості установки за вартістю.
Більшість сучасних артезіанських свердловин облаштовані за технологією подвійної обсадки. Основна колона складається з стали, а всередині прокладається пластиковий вкладиш, який підвищує довговічність і якість служби всієї конструкції.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.