Життя за межами міста має багато переваг: чисте свіже повітря, власна присадибна ділянка, відсутність сусідів за стінкою. Ще кілька років тому сільське життя передбачала відсутність комфортних умов, включаючи проблеми з водопроводом і каналізацією. Сьогодні вирішити питання з організацією власного заміського водопостачання просто.
Забезпечити водою житлове селище або село можна кількома способами: перший – організація водозабору з найближчих водойм, другий – використання неглибоких колодязів. Але найбільший мінус обох способів – низька якість води і її забруднення. В такому випадку оптимальним варіантом буде буріння артезіанської свердловини на воду.
Етапи розробки глибинного колодязя для житлових селищ
Всі роботи з буріння та облаштування глибинного колодязя в селі або селищі починаються з проектування артезіанської свердловини. На початковому етапі оцінюється кількість котеджів і будинків, потреби у воді. Після цього вивчаються гідрогеологічні умови житлового селища. Для цього проводяться спеціальні дослідження, які дадуть необхідну інформацію для проекту свердловинного водозабору:
- глибина водоносного пласта;
- його ефективність;
- хімічний склад води;
- фільтри, необхідні для установки;
- тип колодязя.
Другим етапом в підготовці системи автономного водозабору є розробка попереднього проекту свердловини на воду, який включає в себе наступні документи:
- технічні умови;
- технічне завдання;
- обґрунтування умов підключення свердловинного колодязя.
Виконання бурових робіт неможливо без правильного складання дозвільних документів для буріння свердловини. Професійно складений проект на буріння артезіанської свердловини дозволяє зробити точний розрахунок всіх наступних етапів роботи. Розробка документів для оформлення свердловини фахівцями з великим досвідом дозволить мінімізувати витрати, забезпечить високу якість бурових і монтажних робіт.
Особливості облаштування автономного водопостачання житлових містечок
Для організації водопостачання в котеджних селищах, де водоспоживання перевищує 300 м3 / добу, потрібно буріння промислової свердловини на воду. Зазвичай дебіт такого колодязя складає до 6000 м3 / добу, що дозволить покрити всі потреби селища в питній та технічній воді. При дотриманні рекомендацій по експлуатації, своєчасній діагностиці та поточному ремонті свердловини, глибинний колодязь прослужить кілька десятків років. Промислові свердловини є частиною водозабірного вузла, який включає:
- глибинні насоси;
- резервуари для збору води;
- прилади для вимірювання рівня води;
- насоси для циркуляції води;
- системи автоматичного управління.
При великому водоспоживання, як правило, проектується розосереджений водозабірних вузол, який складається з двох і більше майданчиків з окремими артезіанськими свердловинами.
Зазвичай для забезпечення безперебійного централізованого водопостачання в житлових селищах встановлюють водонапірні башти. В кожну свердловину проводиться установка насосу, який нагнітає воду в спеціальні сховища-резервуари (водонапірні башти). Після заповнення резервуара водою спрацьовує автоматичне регулювання рівня води, і насос відключається. У міру зниження рівня води, автоматика знову включає насос для підтримки необхідного тиску в системі. Щоб використання промислових насосів не призвело до гідравлічних ударів в системі, резервуари для зберігання води оснащуються насосами другого ступеня.
При неможливості уставити резервуари для зберігання води використовується перетворювач частоти, основна функція якого полягає в регулюванні швидкості двигуна насоса. При низькому споживанні води перетворювач частоти зменшує напругу насоса, а при високому – насос працює на повну потужність.
Ціна буріння промислових свердловин в котеджному містечку
При забезпеченні водою житлового селища, а не одного об’єкта, навантаження на систему водопостачання збільшується, тому й устаткування водозабірного вузла буде складніше і, відповідно, дорожче. Вартість розраховується індивідуально і залежить від багатьох факторів:
- геологічних особливостей місцевості;
- планованого водоспоживання;
- глибини буріння;
- особливостей конструкції свердловинного колодязя;
- складності робіт;
- використовуваного обладнання;
- обраних матеріалів.
Для уточнення ціни звертайтеся до фахівців нашої компанії. «Акваторія» виконує роботи по організації водозабезпечення житлових селищ під ключ, які включають в себе:
- проектування свердловини;
- оформлення документів для артезіанської свердловини та їх узгодження в дозвільних органах;
- бурові роботи;
- монтаж обладнання для свердловини;
- монтаж водопостачання зі свердловини;
- оформлення паспорта свердловини на воду.
Компанія надає гарантійне обслуговування свердловини та інші послуги: відеодіагностика (телеінспекція), поточний або капітальний ремонт, ліквідаційний тампонаж артезіанських свердловин. Завдяки багаторічному досвіду і високої кваліфікації наших фахівців всі роботи проводяться якісно і в строк.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.