Геотермальний зонд використовується для отримання тепла з надр землі, що забезпечує постачання гарячої води та опалення за допомогою теплового насоса. Основна перевага такого зонда – здатність не тільки поставляти тепло, але і відбирати його, охолоджуючи приміщення в жаркий сезон. Горизонтальний ґрунтовий колектор не дає такої можливості.
Буріння свердловин під геотермальні зонди виконується з урахуванням того, що на протязі року температура порід на глибині нижче 15 м є стабільною і становить приблизно 10 градусів тепла. При правильному дотриманні технології буріння і монтажу геотермального зонда поставки тепла є достатніми для обігріву та отримання гарячої води без споживання вичерпних природних джерел.
До початку буріння свердловини під зонд проводиться розрахунок геотермального поля. Для цього потрібно визначити тип ґрунтів і відповідних зондів, потрібну глибину і кількість свердловинних колодязів, спроектувати збірний магістральний колектор з облаштуванням приямку або прокладки труб в котельню підвалу будинку, а може і окремо стоїть споруди.
Процес буріння свердловин і облаштування геотермальних зондів
- Буріння колодязя проводиться малогабаритної установкою на розрахункову глибину, необхідну для опускання зонда з обважнювачів, як правило, вона не перевищує 100м. Місце робіт вибирається заздалегідь, також готуються ємності або траншеї для бурового розчину.
- Далі проводиться тампонаж свердловини. Якщо система велика – проводиться буріння і тампонування декількох колодязів.
- Після цього пропонуємо траншеї для прокладки горизонтальних труб до розподіляє колектору.
- Грунтові зонди заповнюються теплоносієм (розсолом), випробовуються під тиском і готуються до монтажу.
- Проводиться монтаж зондів і балансування з метою вірного розподілу потоку розсолу. Якщо дана операція виконана некваліфіковано деякі свердловини можуть раніше вичерпати свій ресурс і стати непридатними для подачі або тепла.
Буріння свердловин під геотермальні зонди добре проводити на ділянках з обмеженою площею. Для потреб житлового будинку площею 300 кв.м. протяжність ґрунтових зондів складає 360м, що еквівалентно свердловинах 4х90м або 6 х 60м.
Переваги отримання тепла з свердловин:
- безпеку і чистота через відсутність горючих елементів, диму в будинку і у дворі;
- автономність від поставок будь-яких видів палива, відсутність потреби зберігання дров, вугілля, брекетів;
- економічність через економію на споживанні енергії для роботи обладнання;
- екологічність – ніякої шкоди для природного середовища;
- компактність і тиша роботи системи – обладнання займає мало місця і практично не створює шуму;
- довговічність системи виправдана її розрахунковим терміном служби 50 років і більше.
Фахівці компанії Акваторія подбають про буріння свердловинних колодязів під геотермальні зонди, виконуючи всі роботи якісно і оперативно.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.