Основу водопостачання на багатьох промислових підприємствах, автосервісів, багатоквартирних будинків, придорожніх ресторанів, заміських котеджів і дачних ділянок становить свердловинний насос. Але це обладнання схильне виходу з ладу по ряду причин, в тому числі, відсутність дотримання правил експлуатації, неправильно проведений монтаж, перегріви, роботи в холостому режимі, механічні пошкодження дрібними частинками, перепади напруги і інші. Щоб усунути будь-які поломки, необхідно підняти агрегат на поверхню. Часто підйом і заміна свердловинного насоса ускладнюється через складність проходження обладнання по конструкції. Цьому сприяють такі явища:
- електрокабель, що забезпечує роботу страхувального троса, насоса, має слабкий натяг;
- звужений просвіт свердловини через наявність мулу, або вапнякових відкладень;
- наявність в шахті сміття, або сторонніх предметів.
Методи і способи підйому:
1. При слабо натянутому тросі або кабелі насос опускається нижче з урахуванням можливості труби. Потім обладнання потрібно підняти з одночасним натягом троса, кабелю і труби.
2. Замулювання конструкції сприяє тому, що насос може затягнути піском. Піднімати обладнання в цьому випадку необхідний повільними, плавними розгойдуваннями по свердловині вгору і вниз.
3. При попадані в свердловину сторонніх предметів, необхідно провести очистку і видалити їх спеціальною штангою, або проштовхнути на дно свердловини.
Проведення робіт виконується вручну із застосуванням допоміжної ручної лебідки, протяжних спеціальних роликів. Цей вид робіт проводиться в основному без використання лебідки. Після визначення причини складного підняття обладнання підбирається метод усунення. При неправильному витяганні насоса можуть виникнути обриви труби або троса, в результаті чого буде потрібне повторне буріння свердловини. Тому такі роботи слід довіряти професіоналам.
Пропонуємо звернутися до компанії “Акваторія”, фахівці якої виконають всі роботи під ключ оперативно і грамотно, незалежно від місця облаштування свердловин. У роботі застосовується спецобладнання, що дозволяє визначити точні причини утрудненого вилучення агрегатів. У свою чергу, це знизить вартість на ремонт насоса і позбавить від необхідності проведення буріння нової свердловини. У разі, коли при демонтажі з’ясовується, що насос вийшов остаточно з ладу, то його потрібно замінити. До одних з трудомістких процесів відноситься підйом, заміна свердловинного або глибинного насоса, де потрібен досвід, знання, застосування спеціальної техніки та ряд інших нюансів. При зверненні в нашу компанію, клієнти отримують максимально оперативно грамотні і готові рішення.
Процедура заміни насоса:
- Проведення демонтажу вийшов з ладу насоса.
- Підключення нового насоса до труби.
- Установка зворотнього клапана.
- Спаювання насосного кабелю живлення з електричним кабелем.
- Перевірка герметичності з’єднань.
- Закріплення з корпусом насоса страхувального троса.
- Опускання в свердловину насоса з одночасним натягом троса, кабелю і труби.
- Установка оголовка, затягування відомості і закріплення обв’язки.
Для відомості ризиків до мінімуму в процесі проведення робіт по заміні обладнання, бажано на перших етапах їх виконання скористатися послугами професіоналів. При зверненні в нашу компанію, замовники отримують проведення якісної діагностики з оперативним усуненням проблем в найкоротші терміни. Ми надаємо гарантії на обслуговування. Наші фахівці виконають підйом свердловинного насоса на об’єктах будь-якої складності, включаючи придорожні ресторани, дачні ділянки, заміські котеджі, багатоквартирні будинки, різні об’єкти промисловості та сільського господарства.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.