У межах району численні літолого-генетичні типи континентальних відкладень четвертинної системи охоплюють всю поверхню Фастівського району, що відрізняється поширенням утворень лесової формації. Четвертинні відкладення представлені такими генетичними типами: льодовиковими, водно-льодовиковими, озерно-льодовиковими, озерними, біогенними, алювіальними, делювіальними, елювіальними, еоловими, техногенними, а також їх поєднаннями та комплексами різногенетичних утворень. Найбільш поширеними є еолово-делювіальні та делювіально – еолові. За віком серед четвертинних утворень виділені еоплейстоценові, нижньооплейстоценові, середньонеоплейстоценові, верхньонеоплейстоценові та голоценові відкладення. Геологію ділянки, ціна якої буде доступна за низкою показників, вигідно замовити в цьому районі компанії “Акваторія”.
Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання 0-50 м).
Мал. 1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладів Фастівського району
Делювіально-еолові та елювіальні відкладення (e, dvPIII, vd, ePIII) представлені піщаними та супіщаними утвореннями, іноді з прошарками, лінзами копалин грунтів. Піски мають сірий, жовтувато-сірий колір у верхній частині з тонкими бурими, охристо-бурими хвилясто-горизонтальними шарами, які є результатом голоценового дерново-підзолистого ґрунтоутворення. Поховані ґрунти та ґрунтові відкладення мають бурий, сірувато-бурий, темно-сизувато-сірий колір, часто з плямами оглеіння, переважно супіщаний склад, потужність 0,5-4 м. Вони підстилаються породами дніпровського зледеніння (мореною, водно та озерно-льодовиковими відкладеннями) . Щоб замовити інженерно-геологічні дослідження, звертайтесь до наших спеціалістів у будь-який час за телефонами.
Комплекс різнофаціальних відкладень дніпровського льодовика, представлений під- і надмореними озерно-льодовиковими (lgPIIdn) і водно-льодовиковими суглинками, супесями, пісками світло-сірими, зеленувато або блакитно світло-сірими (gPIIdn). Морена та різнофаціальні відкладення дніпровського заледеніння (fPIIdn) займають особливу позицію у відкладах четвертинного періоду. Потужність зазначених відкладень може досягати декількох десятків метрів. Льодовикові відкладення незгодно залягають на різних, аж до палеогену, відкладеннях, іноді успадковуючи раніше утворені палеодолини.
Алювіальні відкладення зустрічаються в заплавах та надзаплавних терасах річок (aH). Потужність алювіальної товщі невелика, слабо розвинені заплавні та старі фації. Зазначимо, що геологія для ділянки у цьому районі виконується за спеціальними методами та з урахуванням особливостей території. Найбільш поширені в долинах річок Унава, Ірпінь та інших водотоків, де жовтувато-сірі, дрібнозернисті кварцові піски потужністю близько 2,5 м, що залягають на алевритах обухівської почту палеогену, перекриті лісоподібними суглинками. значних площах району (а2-3РІІІtb-vl). Представлені кварцовими пісками сірими, світло-сірими зі слабкими зеленуватими та жовтуватими відтінками переважно дрібнозернистими, косослоїстими за рахунок змін зернистості, з лінзами та прошарками сірих старих суглинків.
Рис.2. Геологічна карта четвертинних відкладів Фастівського району Київської області
Алювіальні відкладення верхнього неоплейстоцену поширені в долинах невеликих річок, а також у верхів’ях річок Ірпінь, Унава. Річкові тераси морфологічно не виражені чи дуже невеликі за розміром. Представлені супісками, пісками, рідше суглинками, торфом. Потужність – 1-5 м.
Озерно-біогенні відкладення виявлено у улоговинах льодовикового виорювання та розмиву, а також у межах третіх та четвертих надзаплавних терас річок, у тому числі похованих, наприклад, на півночі Фастівського району неподалік села Дідівщина. У нашій компанії ви можете замовити георозвідку ділянки за розумними цінами з оперативним виконанням робіт.
Детальна інформація про поширення четвертинних відкладень у межах району наведена на малюнках 2-3.
Рис.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. рис. 1-2)
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.