Документація інженерно-геологічних вишукувань
Геологія ділянки в Києві передбачає створення конкретних документів, спираючись на які дослідники надають відповідні послуги:
- Договір з інформацією, узгодженої вишукувальної організацією, генпідрядником або проектувальниками з власником земельного наділу під будівництво.
- Технічне завдання, яке стверджують після узгодження, з відомостями про проектований об’єкт, цілями, умовами та вимогами до дослідників.
- Програма інженерно-геологічних вишукувань для будівництва з уточненими умовами техзавдання, описом застосовуваних методів, кількістю і дедлайнами запланованих дій.
Послідовність проведення геології для будівництва
Розмір програми проведення геології в Києві може варіюватися в залежності від різних факторів, включаючи складність проекту і рельєфу. Але в документ обов’язково вводять ключові елементи геологічних вишукувань:
- Обробка раніше зібраних матеріалів про цю територію для прискорення отримання фінішного результату.
- Рекогносцирувальний огляд для оцінки достовірності раніше зібраних матеріалів і конкретизації відсутніх аспектів.
- Буріння шурфів для вилучення проб.
- Випробування в умовах лабораторії із застосуванням прогресивних методів дослідження грунту для встановлення якісних параметрів зразків.
- Формування звітності з узагальненнями та рекомендаціями для проектування і зведення будівлі.
Пошук місцевих будматеріалів природного походження вводиться в техзавдання і програму, коли майбутній об’єкт занадто великий або віддалений від транспортних магістралей. Геологорозвідка грунтових матеріалів регламентується спрощеним варіантом відповідних нормативів. Виняток обов’язкових вимог дозволяє обходитися без затвердження підрахованих запасів корисних копалин в державних органах контролю. Отримані дані використовуються в проектуванні виробок для тимчасового кар’єрного видобутку розведених матеріалів.
Глибинні» нормативи геологічних свердловин
Інженерно-геологічні вишукування проводять, чітко дотримуючись встановленої умовами будівництва глибини. Величина поглиблення залежить від різновиду фундаменту і ґрунтових шарів, що залягають під підошвою.
- Проектування популярних стрічкових варіантів передбачає витяг ґрунтових проб з чотириметрової глибини під підставою фундаменту, якщо підземні води відсутні і з шестиметрової – якщо присутні. Коли опорою служать скельні породи, дослідження грунту проводяться на один метр нижче підошви.
- Для пальового типу буріння виконують нижче розташування кінців паль на п’ять-десять метрів.
- Плитний варіант передбачає відбір зразків з глибини, яка дорівнює половині ширини фундаментної «подушки», але не менше двадцяти метрів.
Компанія «Акваторія» орієнтована на клієнта, який чекає якісну послугу за вигідною ціною. Ми гарантуємо професійне проведення геології для будівництва в Києві і області з дотриманням законодавчих нормативів.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.