
Врожаї зернових в Україні з року в рік перевищують потреби внутрішнього ринку. Для зберігання запасів потрібні автоматизовані сховища з прогресивним обладнанням. Ці комплекси, як правило, займають велику площу і складаються з декількох споруд. Тому в процесі проведення інженерних вишукувань для будівництва елеватора враховують необхідність зведення:
- робочої вежі для доставки, очищення та розподілу зерна для подальшої просушки;
- приймального пункту для вантажного транспорту з причепами вагою до 60 т і довжиною до 18 м;
- металевих силосів місткістю до 10 000 т;
- будівлі вагової, довжина якого перевищує 20 м і передбачає оснащення електронними вагами.
Дипломовані співробітники нашої компанії проведуть професійну геологію ділянки в Києві під будівництво елеватора, допоможуть оформити дозвіл і зібрати необхідну документацію.
Що буде зроблено в процесі пошуків
Інженерні вишукування для будівництва елеваторного комплексу передбачають виконання таких видів геологічних і геодезичних робіт як:
- топозйомка 1: 500 з найдрібнішими деталями і топографічним планом ділянки;
- геологорозвідка грунту на поверхні будівельної локації;
- буріння свердловин глибиною від 10 м для аналізу керна;
- розбивка осей будівлі;
- фіксація на місцевості поворотних кутів локації;
- лабораторні дослідження грунту і підземних вод;
- геодезичний моніторинг в процесі зведення елеватора;
- відстеження просадки споруд для вчасного посилення фундаменту.
Коли на локації, виділеної під забудову елеватора, виявляють схили, промоїни або балки роботи розширюють: обчисленням коефіцієнта стійкості і статичним зондуванням.
Особливості грунтів в Києві та Київській області

Для Києва і області характерні такі негативні форми рельєфу як яри, які після проливних дощів можуть доповнюватися зсувами, обвалами і селями. На півдні і заході грунтові шари представлені лесовидними суглинками. Ближче до півночі осадові породи північного сходу перетворюються в потужні товщі. В цілому, на поверхні в Київській області можна зустріти:
- вивітрілі пісковики, пофарбовані в зелений колір глауконітом і пласти дрібнозернистих мергелів юрської системи;
- вивітрілі тонкозернисті пісковики світло-сірих відтінків і мергелі крейдяних систем, домінуючі на узбережжі Дніпра;
- піски і глини палеогенового від зеленувато-жовтих до темно-сірих і чорних відтінків віку палеогену, що зустрічаються на лівобережжі Дніпра;
- глини змішаних відтінків і піски від світло-сірого до білого кольору періоду неогену – в західній частині;
- лесовидні суглинки і глини, що просідають при навантаженнях, пухкі супіски, валуни, галька, піски з гравієм – розкидані останнім льодовиком по всій території Києва та області.
Місцеві грунти складні і для успішного будівництва вимагають попереднього проведення комплексних досліджень геодезії і геології виділеної локації, яка повинна:
- розміщуватися поруч із залізницею і водоймою для запобігання наслідків пожежі;
- розташовувати дороги для автотранспорту;
- мати можливості для підключення до систем подачі, води, газу і електрики.
Інжинірингова компанія «Акваторія» багато років працює в даному напрямку. Наявність досвідчених інженерів, бурової техніки і перевірених високоточних приладів дозволяють виконувати геологію грунтів для споруд будь-якої складності.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.