Геологія – невід’ємна частина повсякденної роботи інженерів
Будинки, дороги і мости забезпечують людям: безпеку і комфорт, можливість пересуватися на транспорті і долати водні перешкоди. Всі ці споруди будуються не на «пухнастих» хмарах, а на твердій землі. Які навантаження зможе витримати земна поверхня, з’ясовує геологія.
Дослідити поглядом товщу землі або подумки визначити властивості ґрунтових шарів – неможливо. Для цього потрібний міждисциплінарний підхід і ключові навички геологів – буріння шурфів, вилучення проб для вивчення в лабораторії, аналіз і збір отриманих цифр у звіт, що узагальнює результати геології грунту.
Навіщо простій людині перетворюватися в «детектива», який розслідує таємничі процеси, що відбуваються в земній корі? Щоб будувати з розумом. Справжній інженер-геолог може за формою піщаної ряби визначити, де розташовувалося русло давньої річки. Але йому також необхідно зрозуміти: процеси утворення темних грунтів, зустрінутих під шаром жовто-бурих суглинків на триметровій глибині одного з шурфів, позначити межі поширення і вибрати оптимальний метод для лабораторних досліджень грунту.
Які будівельні рішення залежать від результатів геології
Перш ніж приступити до будівництва, необхідно визначити ступінь сприятливості геології ділянки. Негативні умови вимагають складних рішень, але можуть бути і зовсім непридатними для будівництва. При наявності декількох земельних наділів, геологію досліджують на кожному з них і вибирають ділянку зі стабільними грунтами, які забезпечать економічність зведення і безпеку експлуатації майбутнього об’єкта.
Якщо майданчик вже вибраний, на передпроектній стадії з’ясовують, чи дозволить геологія вибудувати об’єкт. Для створення якісного проекту використовують архівні матеріали і проводять ретельні дослідження грунту. Шурфи розміщують в контурі споруди, а геологорозвідку бурінням і випробування виконують до глибини впливу будівлі на грунти. Аналіз геології під об’єкти, що зводяться – ключовий аргумент для фінального рішення по фундаментах.
Геологічні вишукування і малогабаритні будови
Коли практично власноруч будуєш маленький будинок, не дуже замислюєшся про навантаженнях. Кликати на допомогу геолога, і зовсім не прийнято. Але придивившись по будівлям, які побудовані без урахування параметрів ґрунту, можна побачити такі наслідки як численні тріщини в стінах. Ігнорування характеристик грунтів, рано чи пізно нагадує про себе повільно «потопаючим» будинком, побудованим на пухкому грунті.
Майданчики з несприятливими геологічними аспектами дуже часто залучають людей своїм оманливим зовнішнім виглядом, який під родючими грунтами приховує місця світи лесовидних суглинків або нестійкий схил. Будувати на таких ділянках без докладного дослідження грунту – неприпустимо. Для лесовидних грунтів характерне просідання – і першим дасть тріщину віконний отвір. Будинок на нестабільному схилі і зовсім «попливе» після рясного дощу.
Будівництво власного будинку той випадок, коли дорога кожна копійка. Геологія грунту – GPS надійних інвестицій.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: :
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.