Пристрій каналізації в приватному будинку за межами міста з відсутністю центральної системи водопостачання сьогодні можна вирішити різними способами. До найбільш ефективним і простим відноситься облаштування септика з бетонних кілець своїми руками. Така каналізація з ж / б кілець вважається простим і бюджетним варіантом з мінімальними витратами на матеріали, монтаж, експлуатацію і обслуговування. Вона проста у виконанні і здатна прослужити кілька десятків років при правильній установці. Але важливо знати, як же зробити самостійно таку конструкцію, щоб не допустити в подальшому проблем при використанні.
Проста каналізація приватного будинку виконується в кілька основних етапів:
1. Проведення необхідних розрахунків. Будівництво септика на власному заміському ділянці починається з правильного проведення розрахункових робіт, а не з придбання комплектуючих і матеріалів. В першу чергу, підбирається оптимальний обсяг циліндра, потім на його основі вибираються бетонні кільця в необхідній кількості. Після цього складається схема установки бетонної конструкції.
2. Розрахунок обсягів з оптимальними параметрами септика. Кількість і обсяг каналізаційних камер з бетонних кілець повністю залежить від витрат води в будинку. При великій кількості стічних вод підбирається циліндр з великим об’ємом, для чого не завжди можна обійтися однією ємністю. За затвердженим загальноприйнятим нормам на кожного мешканця в будинку людину припадає на добу до 200 л стічних вод. Коли в будинку сантехнічних пристроїв мінімум, то з теоретичного показником можна знизити до 150 л добового обсягу. Одного циліндра з бетонних кілець може цілком вистачити при витраті води на всіх членів сім’ї до 1 м³ на добу, але при витраті 1-10 м³ потрібно спорудження двох камер. Якщо ж на ділянці є басейн, що забезпечує витрату стоків, що перевищує 10 м³, тоді знадобиться спорудити три камери. Щоб не переживати про продуктивність септика, слід встановлювати септик, здатний перевищувати добову норму стічних вод в 3 рази.
3. На цьому етапі необхідно провести розрахунок кількості бетонних кілець, щоб не допустити ситуації, коли може не вистачити або ж мати в більшій кількості ЗБВ. Фахівці компанії “Акваторія” рекомендують проводити розрахунки за загальноприйнятою формулою (V = 3,14 * R ^ 2 * H, V – об’єм одного з / б кільця, R ^ 2 – квадрат внутрішнього його радіусу, H – висота кільця). За допомогою отриманих даних буде не складно розрахувати необхідний обсяг септика з потрібною кількістю кілець, для чого слід обсяг розрахунковий розділити на обсяг 1-го циліндра з округленням значення в більшу сторону. Якщо здійснюється будівництво двокамерного септика, то замовляйте ЗБВ в два рази більше, відповідно для трикамерного потрібно в три рази більше кілець.
4. Вибір місця для монтажних робіт. Для реалізації каналізації приватного будинку септика за обраною схемою своїми руками необхідно подумати, яке вибрати місце розташування конструкції. З цією метою можна скористатися наступними правилами:
- Не ставте септик поблизу будинку, що регламентується санітарними та будівельними нормами. В іншому випадку на фундамент може негативно відбитися копка великого котловану, зокрема, на міцність будинку. А також розташування стічних вод близько з будинком негативно вплине на мешканців будинку. Краще розмістити септик від споруди з відстанню не менше п’яти метрів.
- Септик не можна розміщувати на близькій відстані до джерела питної води. Його встановлюють, як правило, на мінімально допустимій відстані (30-50 м) в залежності від рівня ґрунтової водопроникності.
- Не рекомендується розташовувати конструкції далеко від будинку, так як потрібно прокладати довгий трубопровід. А це призводить до зайвих витрат і необхідності проводити заглиблення септика. Важливо врахувати той фат, що проведення каналізації з ж / б кілець своїми руками повинно виконуватися в доступності під’їзду асенізаторської техніки. На перших парах його обслуговування не потрібно, але через рік слід замовляти послуги Асенізаторів для відкачування стоків. Також під’їзд буде потрібно в процесі проведення будівництва, так як в монтажних роботах застосовується спецтехніка через велику маси бетонних кілець.
5. Зведення конструкції. Створення вигрібної ями з бетонних кілець передбачає проведення наступних робіт:
– риття котловану із застосуванням техніки або ручних інструментів;
– облаштування дренажної піщаної подушки на дні з бетонуванням майданчики спеціальним розчином;
– встановлення бетонних кілець із застосуванням техніки;
– герметизація кілець в місцях зіткнення із застосуванням цементного розчину;
– підключення до приймальні камері труб (підводить і наступної);
– укладання на верхнє кільце кришки, монтаж люка, засипка котловану.
В аналогічному порядку здійснюється облаштування туалету з бетонних кілець, але зверху на колодязь зводиться споруда з розміщенням необхідних зручностей. Такий порядок робіт підходить для всіх видів септиків, включаючи одно- і багатокамерні. При плануванні будівництва фільтраційного споруди котлован не заливати розчином.
Дійте активно! При бажанні зробити своїми руками септик на заміській ділянці, вам допоможуть краще зрозуміти інформація і фотоматеріали, надані на нашому сайті. З їх допомогою ви зможете уявити результат виконання робіт. І незважаючи на те, що допускається побудувати бетонний септик самостійно, такі роботи бажано довіряти фахівцям. У нашій компанії можна скористатися такими послугами за розумною вартістю з оперативним виконанням робіт. Майстрами за один день буде проведена установка під ключ.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.