Міні септик своїми руками для дому та дачі
Багато власників заміських будинків стикалися із завданням на вибір міні септика для дачі. Сьогодні пропонується безліч варіантів готових конструкцій за досить доступними цінами, проте ще більше здешевити благоустрій заміської ділянки можна, спорудивши міні септик власноруч. Таке рішення допоможе заощадити кошти, проте потребує ретельної підготовки та деяких теоретичних знань.
Що являє собою міні септик
Самостійне благоустрій дачної ділянки буде раціонально як для будинків, в яких передбачається тимчасове сезонне перебування, так і для заміських будинків, що використовуються для постійного проживання. По суті, міні септик для дачі – це одинична ємність або конструкція з кількох ємностей, які служать для збирання стічних побутових відходів та їх очищення.
Сучасні міні-септичні установки здатні очищати приблизно до 300 літрів стоків щодня. Принцип роботи пристрою досить простий. Спочатку відбувається збір у ємність та відстоювання стічних відходів, потім – їх анаеробна переробка та подальше ґрунтове доочищення.
Саморобні септики для дачі
Виготовити міні септик своїми руками можна з найрізноманітніших матеріалів.
Цегла – відносно недорогі та прості у облаштуванні міні септики, які викладаються у вигляді вигрібної ями у шаховому порядку. Недоліком таких конструкцій можна назвати часті санітарні заходи у вигляді швидкого розведення неактивних бактерій.
Бетон – важкі конструкції з бетонних кілець, які укладаються на цементно-піщаному розчині з аналогічною герметизацією вхідних і вихідних труб. септика для дачного туалету або лише літнього душу.
Пластик – поширена конструкція септиків з єврокубів, які являють собою цистерни об’ємом до 1000 літрів. Перевагою таких конструкцій є легкість їх побудови.
Особливості самостійного облаштування септика
Дуже важливим етапом самостійного облаштування міні септика на заміській ділянці є визначення правильної відстані між об’єктами (септиком, будинком, джерелом водопостачання тощо). Також необхідно врахувати рух ґрунтових вод, особливо якщо на ділянці є свердловина або колодязь. Елементарні прорахунки деталей можуть призвести до порушення санітарно-гігієнічних норм експлуатації септика, намокання та руйнування фундаменту будови. У зв’язку з цим необхідно дуже ретельно підготуватися до самостійного облаштування міні септика або скористатися готовими конструкціями та послугами їх професійної установки.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг Ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.