На заміській дачі не обійтися без автономної каналізації. Сучасні технології відкривають сьогодні можливості облаштувати септик своїми руками із бетонних кілець. Насправді будівництво такої автономної каналізації досить просте. Крім того, дозволяє заощадити сімейний бюджет. Внаслідок власних зусиль можна ефективно вирішити завдання щодо утилізації нечистот далеко від міської централізованої каналізації.
Переваги септика з бетонних кілець
Багато власників заміських будинків, роблячи септик з бетонних кілець своїми руками, віддають перевагу конструкції з бетонних кілець. Такий вибір зумовлений наступними перевагами бетонної конструкції:
достатня глибина та обсяг залежно від кількості проживаючих;
можливість облаштувати бетонний септик самостійно;
щодо невисока вартість.
При цьому слід враховувати, що бетонна конструкція не рекомендується для встановлення на ділянках з активним рухом ґрунту та близьким до поверхні розташуванням ґрунтових вод. Бетонні кільця, встановлені один на одного, практично не мають опору цим процесам, тому рекомендується скріплювати кільця між собою за допомогою металевих скоб.
Покроковий алгоритм облаштування септика:
Влаштування септика з бетонних кілець своїми руками починається з вибору передбачуваного місця розташування майбутньої каналізації. Цей етап рекомендується передбачити ще на стадії інженерного планування заміського будівництва.
Будівництво септика з бетонних кілець своїми руками, схема якого доступна на багатьох інтернет-ресурсах, передбачає, як правило, придбання бетонних кілець.
Спорудження котловану, діаметр якого має бути трохи більшим за діаметр самих кілець і створення на дні котловану бетонної подушки. Дно септика необхідно заповнити щебенем або гравієм для фільтрації стічних відходів. Якщо після септика очищені стоки надходитимуть у водойму, слід передбачити додаткову фільтрацію, навіщо можна використовувати спеціальні бактерії, водорості чи хлор-патрон.
Установка бетонних кілець (згори один на одного) у котловані. При встановленні кілець необхідно звернути увагу, щоб вони не тріскалися, не відокремлювалися окремі фрагменти бетону.
Герметизація стиків між кільцями (наприклад, рідким склом). При герметизації рекомендується приділити увагу тому, щоб не просочувалася стічна вода через стики та в місці встановлення на бетонну подушку.
Встановлює відповідні за розміром каналізаційні труби.
Зворотне засинання порожнин ями.
Облаштовуючи переливний септик із бетонних кілець своїми руками, дуже важливо заздалегідь обміркувати під’їзд до місця будівництва техніки, якщо бетонні кільця передбачається укладати за допомогою крана або рити котлован буде використана спеціалізована техніка.
Хоча домашній автономний септик і не відноситься до звичних завершених очисних споруд, його можна розцінювати як необхідний атрибут будь-якої заміської ділянки. Це дуже ефективне рішення щодо утилізації стоків в умовах віддаленості від міської цивілізації.
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг Ви можете у нас:
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.