Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Геотермальні системи опалення

Геотермальні системи опалення
Геотермальні системи опалення
Акваторія
лютого 7.2017
0 Коментар

Температура ґрунтових вод становить мінімум + 7 ° С на глибині більше метра на території європейської частини країни. Це створює позитивні умови для використання теплових систем. Перед їх установкою необхідно визначити тип грунту вашої території. Температура нижніх шарів глинистого або піщаного опускається нижче + 7 ° С. Причиною є брак вологи. Тому потрібно ретельно підбирати геотермальну систему, враховуючи всі особливості місцевості.

Все геотермальні системи опалення грунтуються на перетворенні енергії землі в теплову енергію. Цікавить одне, як низько потенційного джерело тепла може перетворитися в теплоносій з температурою до 60 ° С?

Опис основних типів геотермальних систем опалення

Холодильники, кондиціонери та теплові насоси використовують той же термодинамічний принцип. Єдина відмінність - в напрямку збору та перенесення теплоти. Якщо в холодильних машинах випарник забирає тепло і через конденсатор викидає його в навколишнє середовище, то тепловий насос діє навпаки. Випарник накопичує тепло з грунту, водойм, повітря або використовує вторинне тепло. Конденсатор переробляє зібрану енергію на так зване «корисне» тепло. З його допомогою відбувається обігрів приміщень, забезпечується гаряче водопостачання. Допитливі «винахідники» напевно запропонують «трансформувати» звичайних холодильник в тепловий насос. У теорії це можливо, але на практиці здійснити задум неможливо, оскільки знадобиться надпотужний холодильник і метрів 300 труб. Тому в домашніх умовах краще не експериментувати, залиште цю справу співробітникам дослідних лабораторій.

Найголовніша перевага геотермальних систем опалення - високий ККД. Кількість тепла, що виділяється величезна. На роботу насоса потрібно 1 кВт енергії, при цьому тепловіддача досягає 5 кВт. Європейські інженери активно працюють над підвищенням навіть цього високого показника. Щоб переконатися в реальності цих результатів, варто тільки згадати фізичні закони. Згідно з ними, кількість одержуваного тепла залежить від джерела і причин тепловтрати. До них відносяться матеріал труб, надійність з'єднань, речовина для збирання тепла. Найбільш ефективні системи виготовляють німецькі виробники.

Продуктивність теплового насоса залежить від типу встановленої системи. Тому до вибору теплової системи потрібно підходити індивідуально. Важливим критерієм є вологість грунту, вона може відрізнятися навіть на сусідніх ділянках. Справжні професіонали перед монтажними роботами детально вивчать тип ґрунту, його властивості, наявність або відсутність по близькості водойми, інші географічні особливості.

Отримати консультацію з питань проектування, буріння свердловин та монтажу теплових насосів ви можете:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.