Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Якою має бути глибина артезіанської свердловини

  Якою має бути глибина артезіанської свердловини
Якою має бути глибина артезіанської свердловини
контент-менеджер
травня 13.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Власники заміської нерухомості прагнуть до рівня квартирного комфорту, один з атрибутів якого - індивідуальне водопостачання. Щоб забезпечити будинок питною водою, пробивають глибинні свердловини. Близькість до поверхні і слабка захищеність водоносних пластів на малих глибинах збільшують вірогідність забруднення. Тому для отримання чистої вологи з хорошою органолептикою потрібно  бурити свердловину  на десятки і сотні метрів.

Особливості вибору місця

На якій глибині знаходиться артезіанська вода, визначають за допомогою розвідувального буріння, а місце для проколу - з урахуванням ґрунтового складу і рельєфних особливостей. Водоносні пласти на ділянці можуть розташовуватися неоднорідне і на різних глибинах, тому виконання вишукувальних робіт довіряють досвідченим інженерам-геологам і буровикам. Оскільки питна вода повинна відповідати підвищеним вимогам стандартів і нормативів, перевагу віддають ліцензованим організаціям, які:

  • НЕ будуть бурити питні свердловини поруч зі скотомогильниками, кладовищами або сміттєвими полігонами;
  • проведуть аналіз якості витягнутих водних зразків в сертифікованій лабораторії.

До важливих факторів впливу на остаточну вартість водозабору відноситься глибина проколу.

  • до 10 м залягають незахищені пласти, що містять забруднені води для господарсько-побутових потреб;
  • від 10 до 25 м водонасичені пласти з домішками, які вимагають лабораторних досліджень з аналізом на токсини;
  • від 25 м в вапнякових відкладеннях залягають артезіанські води.

Яка глибина артезіанської свердловини встановлюють в ході досліджень і розвідувального буріння, що дозволяє точно визначити величини достатні для водопостачання заміської нерухомості.

Різновиди свердловинних джерел

Какой должна быть глубина артезианской скважины

Свердловини відносяться до прогресивних методів видобутку рідин. За рівнем заглиблення виділяють водні джерела на піску і вапняку, більше відомі як артезіанські. Насичені вологою пористі піщані породи залягають на позначці до 25 м, вапняки - від 25 м до 100 і більше метрів.

Стінки пробитих свердловин зміцнюють обсадної колоною з міцної сталі або антикорозійних полімерів, але сітчастим фільтром оснащують тільки нижні секції піщаних джерел. Артезіанські свердловини колодязі піднімають воду з тріщин скельних порід, в яких відсутні частинки мулу і піску. Низька небезпека засмічення дозволяє обходитися перфорованими отворами, виконаними в стінках нижньої секції свердловини труби, замість установки фільтра. Дорожнеча облаштування артезіанських джерел компенсується:

  • високою продуктивністю до 2,5-3 м на годину;
  • терміном служби, що перевищує 100 років при правильному монтажі і експлуатації;
  • чудовими органолептичними властивостями.

Без геологорозвідки і досліджень грунту, ніхто не зможе точно спрогнозувати з якої глибини почне підніматися питна вода. Компанія «Акваторія» пропонує ліцензоване глибинне буріння за розумними цінами. Ми допомагаємо визначити місце розташування, провести аналіз якості, отримати дозвільну документацію і облаштувати джерело, який довгі роки буде забезпечувати вас чистою водою.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.