Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Ударне буріння свердловин

Ударне буріння свердловин
Ударне буріння свердловин
контент-менеджер
травня 12.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

 

Такий спосіб буріння свердловини є процес руйнування підземних ґрунтів падінням бура під ударом або забій снаряда, який стоїть в свердловині. Ударний варіант добре підходить для піщаних, м'яких грунтів з уламками, а також скельних відкладень. Пісок пухкий, розходиться в сторони, а скельні породи розбиваються і дробляться. Можлива глибина ударних свердловин - понад 100 м. Забій може бути суцільним або кільцевим.

При ударному бурінні інструмент може вийматися з свердловини або постійно перебувати в ній. Спускають падаючий снаряд на штанзі або канаті. Другий матеріал більш застосовний, так як забезпечує кращу силу удару. Як снаряд може застосовуватися плоске долото з клиноподібним лезом (для піску) або двотаврове долото (для вузьких грунтів). Тверді відкладення добре розбиває хрестоподібне долото, а валуни піддаються пірамідальним снарядів. Маса інструменту від 0,5т до 2,5т., Висота падіння 3-10м, частота ударів 40-60 разів на хвилину.

Під час вилучення снаряда пружність каната повертає його на невеликий кут, що дає обробку стінок свердловини. Підйом і удар механізуються за допомогою спеціального обладнання. Якщо грунти сухі в місце буріння підливаєтьс вода, відходи піднімаються на поверхню при проходженні кожних півметра за допомогою желонки. Для кільцевого забою застосовують забивні склянки або грунтоноси. Також існує спосіб ударного буріння - забивання концентричних бурильних труб за допомогою молота.

В цілому, ударне буріння свердловин - метод, який можна застосовувати більше для промислових шахт, вибухових і геолого-розвідувальних робіт. Для потреб приватного водопостачання він не завжди підходить. Якщо на ділянці вже стоїть готовий будинок, а сусід полірує новенький парканчик, навряд чи він зрадіє вашого рішення забити снаряд в свердловину. Для приватних свердловин на воду більше підходить спосіб свердління малогабаритною буровою установкою.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.