Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Технологія буріння свердловин

Технологія буріння свердловин
Технологія буріння свердловин
контент-менеджер
травня 3.2016
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

 Існують різні технологічні особливості буріння свердловин, але незмінними залишаються три основні процеси: руйнування ґрунтових порід, підйом на поверхню, обробка стін свердловинного колодязя.

Руйнування підземної породи

Виконується буріння свердловини механічним способом з використанням різних пристосувань у вигляді свердла або бура. Також колодязь може утворюватися способом термічного і електричного руйнування порід, вибухового і ударного, але такі технології застосовуються досить рідко для буріння свердловин на воду.

Підйом грунтів

Подача землі, піску, глини та інших підземних порід може виконуватися декількома способами:

  • гідравлікою - так звана промивка свердловини, коли використовується додаткова вода, розбавляються тверді породи і перетворює їх в текучі розчини, що виливаються наверх;
  • механіка - застосовується спеціальне обладнання - шнекові агрегати, спеціальні бури, желонка;
  • пневматика - працює жатий повітря, який під тиском піднімає тверді частинки на поверхню.

Також технологія може передбачати комбінацію даних прийомів з метою полегшення підйому грунтів зі свердловини на поверхню землі.

Обробка стін свердловини

Як правило, закріплення стінок колодязя проводиться за допомогою обсадних труб з металу. Це можуть бути черностальние вироби, цільнотянуті або електрозварні, що з'єднуються між собою на різьблення або скоби. Оцинковані труби не бажані для поставок харчової води, а нержавейка обмежує можливості установки за вартістю.

Більшість сучасних артезіанських свердловин облаштовані за технологією подвійної обсадки. Основна колона складається з стали, а всередині прокладається пластиковий вкладиш, який підвищує довговічність і якість служби всієї конструкції.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.