Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Погана продуктивність зі свердловини або слабкий дебіт

Погана продуктивність зі свердловини або слабкий дебіт
Погана продуктивність зі свердловини або слабкий дебіт
контент-менеджер
липня 25.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 

Продуктивність свердловини за одиницю часу офіційно прийнято називати дебітом. Його вимірюють в м3 на годину, або л / 1 сек. Щоб мати певне уявлення, необхідно розглянути деякі приклади на практиці і врахувати ряд цікавих питань.

Роботи проводяться, як правило, бурової бригадою. Зокрема, при зверненні в нашу компанію ви можете замовити буріння з оформленням паспорта свердловини на воду, дозвіл на буріння свердловини і монтаж свердловини. У документі вказуються важливі параметри і технічні характеристики, за якими легко визначається дебіт. Таким чином, можна уникнути повторних вимірів, але також слід ознайомитися з особливостями виконання аналогічних робіт.

Визначення дебіту свердловин

Дебіт свердловин на воду вимірюється за допомогою спеціального насоса, який є в наявності у буровиків. Наприклад, насос здатний 3 м3 / год, то буровики точно знають показники дебіту, враховуючи динамічний і статичний рівні. Якщо статичний рівень 20 м і відсутня зниження при відкачці, це вказує на те, що є великий запас і свердловина здатна видати до 5 м3 / год і більше. При відсутності потужного насоса дати ствердну відповідь практично неможливо. Але для звичайного будинку можна обчислення не виробляти, так як стандартний дебіт прирівнюється 3-4 м3 / год.

На наведених прикладах розрахунки дебіту виробляються усіма буровиками, але якщо планується буріння свердловини колективної, то необхідні точні вимірювання продуктивності артезіанської свердловини. У цих випадках потрібне застосування насосів високої продуктивності, наприклад, 7 м3 / год і вище. Насос опускається безпосередньо в свердловину. Якщо він справляється з викачування води, то на виході слід виконати установку крана, затиснути його і дочекатися стійкого кочення, щоб вода не закінчувалася. Потім ємністю, наприклад, в 10-ти метрове відро набирається вода. При цьому слід засікти час її набору, після чого перевести літри за секунду в стандартні кубічні метри за годину. Це буде вважатися точним визначенням дебіту свердловини. Щоб виконати грамотний розрахунок, необхідно звертатися до фахівців, у яких є потужне бурове обладнання, зокрема, насоси. У деяких випадках потрібно буріння артезіанських свердловин на воду. Наші фахівці виконають облаштування свердловин, капітальний ремонт свердловин, обслуговування свердловин в Києві.

Діаметр труби не відбивається на дебіті свердловини!

Сьогодні часто на різних сайтах можна зустріти інформацію про те, що дебіт свердловини визначається по діаметру труби. Але це в корені невірне твердження, яке тільки спрощує вибір обсадної труби, але ніяк не дебіт самої свердловини. Такі дані не пов'язані між собою. У цьому показнику тільки грає роль потужність водоносного горизонту.

Що впливає на збільшення дебіту свердловини?

Збільшити своїми руками дебіт свердловини неможливо, не дивлячись на величезну кількість інформації на сайтах і рад, нібито експертів. Збільшити продуктивність свердловини можна після проведення бурових робіт. Метод полягає в установці насоса в свердловину, з подальшим включенням і вимиканням. При цьому процесі можуть вилучатись з водоносного горизонту на буровий розчин з зруйнованим вапняком. Такі маніпуляції сприяють збільшенню дебіту до 3 м3 / год.

Важливо відзначити, що в працюючих давно свердловинах з чистою і прозорою водою водоноси промиті, і вже відсутня можливість збільшити дебіт. Також невідомий результат від такої процедури, як додавання кислоти в свердловину, яка може, або не може роз'їсти вапняк і збільшити обсяг.

При малому дебите свердловини, недостатньому для водопостачання будинку, слід вибрати інший метод. Зокрема, необхідно встановити ємність на кілька кубічних метрів води, в яку насос буде качати воду. А другий насос, незалежно від користування води, буде качати з ємності воду на всіх водоспоживачів. Таким чином, можна отримати воду в необхідному обсязі в будь-який час. Якщо вам потрібно тампонаж свердловин, монтаж обладнання свердловин та інші роботи, наші буровики проведуть роботи максимально оперативно і якісно.

Причини зниження дебіту

До основних причин зниження дебіту свердловини відноситься три фактори:

  • Замулювання, що часто зустрічається після вторгнення непрофесіоналів в сферу буріння свердловини.
  • Виснажений горизонт. Є місця і області, в яких проводилося буріння артезіанських свердловин до 25 метрів з невеликим дебітом. А біля них зведені котеджні селища, в результаті чого дебіт не підійшов, і проводилося буріння глибше до нижнього горизонту. Така дія призвело до відходу вниз верхнього горизонту і зникнення води в свердловинах. Але вода може зникати і через природних природних явищ, включаючи посуху, спекотне літо і інші причини.
  • Глінізація фільтра в свердловині на пісок.

Відновлення

При замулювання свердловини, можна провести збільшення продуктивності методом чистки, що допоможе на певний період часу і після цього вона знову замулитися. Причиною тому є відсутність усунення самої проблеми. У цій ситуації слід потурбуватися, незважаючи на твердження, що замулювання - природний процес. Замулювання вказує на несправність самої свердловини, а тому потрібно провести ремонт свердловини. Він допоможе виправити і відновити необхідний дебіт водоносної свердловини. Але процедури проводити слід тільки за допомогою фахівців, зокрема наша компанія готова виконати ремонт свердловини на високому рівні професіоналізму із застосуванням інноваційного обладнання і бурових агрегатів. Свердловину на пісок самостійно ремонтувати дуже складно і витратно з фінансів. Щоб відновити її дебіт при зниженому рівні води, потрібно нове буріння. Піщані свердловини, калатаючим фільтром глиною, можна відновити завдяки промиванням фільтра в разі його цілісного стану. Але потрібно скористатися послугами буровиків.

Дебіт свердловини з урахуванням продуктивності насоса

В роботі очищення не допускається менша продуктивність насоса в порівнянні з дебітом свердловини. В іншому випадку, насос викачає воду, що призведе до роботи в суху. Навіть при наявності захисту від холостого ходу, система не зможе працювати якісно. Не можна використовувати насос впритул з тією ж продуктивністю, що і сама свердловина. Це призведе до екстремальних умов і можливість підхоплення повітря. Глибинний насос підбирається за параметрами продуктивності приблизно від дебіту свердловини на 90%, що є оптимальним поєднанням. У нашій компанії можна замовити в будь-який зручний час обслуговування свердловини в Україні, буріння артезіанських свердловин на воду, ремонт свердловин і проект свердловини на воду.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.