Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Питна вода зі свердловини

Питна вода зі свердловини
Питна вода зі свердловини
контент-менеджер
квітня 12.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин
 
 

Українські нормативи чітко регламентують, що таке питна вода і якими мають бути її характеристики. Якість води, яка застосовується для побутових потреб і пиття, регулюється документом «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ГCанПіН 2.2.4-171-10). Ці санітарні національні норми затверджені Міністерством охорони здоров'я України в 2010 році. Пробурити свердловину потрібно так, щоб отримати воду, відповідну ряду хімічних, мікробіологічних та інших характеристик.

Вода, яка потрапляє під визначення «господарсько-питна», може споживатися приватними особами або на виробництвах на наступні потреби:

  • пиття, приготування їжі, миття посуду;
  • використання для вмивання, прийняття ванн і душа;
  • прання і прибирання;
  • полив городів і садових наділів, міських зелених насаджень і територій.

Буріння артезіанських свердловин для питної води проводиться на певну глибину. Вода, яка забирається з підземних джерел, має температуру + 8 ° ... + 12 ° С. При значному поглибленні в земну твердь температура зростає. Наприклад, в західних регіонах України проявляється вулканічна активність. Там водяні свердловини глибиною 600 м можуть давати гарячу термальну воду з температурою + 80 ° С. Її доцільно використовувати в курортних і рекреаційних закладах для оздоровчих ванн (особливо, якщо вода має вдалий мінеральний склад), а також для господарських потреб (опалення).

Якщо температура води зі свердловини постійна круглий рік - значить, в водоносний горизонт не підтікають поверхневі води. Вважається, що найкраща температура питної води - + 7 ° ... + 10 ° С, а максимально допустима - + 35 ° С.

Багатьох приватних споживачів цікавлять саме свердловини на воду, яку можна використовувати для питних і господарських потреб. Проектування буріння свердловин здійснюється спеціалізованими організаціями з урахуванням карти глибин і потреб замовника. Вважається, що для невеликих господарств підійде і неглибока свердловина ( «на пісок»). А якщо потрібна вода на тривалий період часу і для активного споживання, проводиться буріння до артезіанської води.

Проектування будівництва свердловин на увазі тільки приблизну глибину буріння. Роботи виконуються не до певної глибини, а до досягнення потрібного водоносного шару - піску або вапняку. Навіть в межах сусідніх ділянок глибина залягання водоносного шару може змінюватися.

У Київській області артезіанська питна вода з'являється на глибині 50-300 м. У фахівців, Дизпаливо призначене саме для такої і більшої глибини. Фактично перша пода з'являється на глибині 8-12 м, а іноді навіть 3-5 м. Використовувати її далеко не завжди доцільно. Вона вбирає стоки: добрива, що стікають з полів, різні бактерії, вміст вигрібних ям. Вода, розташована ближче до поверхні, не така смачна і не така якісна, як артезіанська.

«Золотий стандарт» для отримання якісної питної води - бурити до глубокого водоносного горизонту. Не варто боятися значної глибини буріння. Хоча саме глибина впливає на вартість бурових робіт, але вона дозволяє отримати воду, ідеально відповідає вимогам чинного ГCанПіН. Сучасне обладнання дозволяє не тільки глибоко бурити, але і без проблем виконувати капітальний ремонт свердловин на артезіанську питну воду.

Якщо вас цікавить буріння або ремонт свердловин на питну воду на будь-якій глибині, довірте роботи фахівцям «Акваторії». Ми допоможемо підібрати оптимальний варіант для отримання потрібного обсягу води, якісно виконаємо роботи і встановимо обладнання, яке працюватиме багато років. При необхідності відремонтуємо свердловину, облаштовану нами або іншою організацією. Використовуйте якісну питну воду та будьте здорові!

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.