Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Легалізація або необхідність документального оформлення на свердловину

Легалізація або необхідність документального оформлення на свердловину
Легалізація або необхідність документального оформлення на свердловину
контент-менеджер
червня 5.2018
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Власники свердловин не завжди розуміють, навіщо на пробурені отвори або колодязі необхідний відповідний дозвіл з проходженням реєстрації, оформленням документів. Важливо знати, що підземні води є природними ресурсами - на корисні копалини, які відносяться до державних запасів. Тому їх видобуток, включаючи воду, доступна з дозволу органів влади. У них безпосередньо оформляються дозвільні документи для буріння свердловин. Що ж має на увазі легалізація, які подаються документи для оформлення свердловин, і що таїть в собі «магічна» процедура?

Легалізація свердловини на законодавчому рівні

Щоб розібратися в нюансах, слід розглянути подані пункти окремо.

Для обстеження свердловини береться до уваги особливість конструкції, вимірювання по глибині, рівень підземних вод. Після цього вивчається стан насосної станції над свердловиною, перевіряється водомірний лічильник, зливний кран для відбору проб води. Обов'язково проводиться визначення географічних координат розташування свердловини на місцевості, робиться прив'язка на карту регіону. Особливої ​​уваги заслуговує зона санітарної охорони суворого режиму. Враховуються огорожу, відсутність, наявність будівель, септиків, вигрібних ям та інших забруднюючих джерел на обстежуваної території. Оформлення передбачає проведення комплексу заходів:

 • Обстеження об'єкта.
 • Для відбору проб рідини, на визначення складу якості підземних вод встановлюються спеціальні крани.
 • Проектування артезіанських свердловин, складання проекту.
 • Установку лічильників обліку води, що споживається.
 • Підготовку документів на свердловину.
 • Паспорти на свердловину.
 • Отримання дозволу на буріння артезіанських свердловин.
 • Дозвіл на водокористування в Україні.

На кожній свердловині повинен стояти вузол обліку, або іншими словами - лічильник води, що передбачено в законодавстві. У разі виникнення таких питань, як «навіщо це потрібно?», Відповідь буде простим і зрозумілим: підземні природні ресурси не вічні, а на водоотбор без контролю може призвести до незворотних, сумних результатів. Адже всі процеси природи взаємопов'язані між собою. Поверхневі води підтримують підземні, сприяючи утворенню опадів. Що, в свою чергу, забезпечує життєдіяльність живих істот на землі. А випадання будь-якої ланки може спровокувати катастрофу глобального масштабу. Адже ніхто з нас не хоче залишитися без води, а також наші діти і внуки.

Контролювати якість води зі свердловини і реагувати на зміну в складі дозволяють крани для відбору проби. Для знезараження і підготовки води до питного стану проводяться бактеріологічний і хімічний аналізи. На основі отриманих результатів можна підібрати відповідне обладнання для очищення.

Після підготовки необхідних документів проводиться розробка проекту. У ньому виконується аналіз з оцінюванням водних запасів, можливості водоносних горизонтів, підбираються технології буріння, робота свердловини, конструкційні особливості, водомірне і насосне обладнання та інше. Так як буріння артезіанських свердловин на воду має на увазі впровадження в корисні копалини державних запасів, то слід отримати дозвіл, яке без робочого проекту та згоди місцевої влади не видається. Для цього готується спеціальний пакет документів:

 • Акт технічного стану, обстеження ділянки під санітарну охорону.
 • Протокол рішення сесії виконкому з дозволом проектування, буріння свердловини.
 • Гідрогеологічний висновок, на підставі якого можливо використовувати підземні води.
 • Технічні умови водоканалу, або комунальної служби.
 • Публікація в місцевих ЗМІ виданнях про намір буріння свердловин і можливі наслідки в екологічному середовищі.

Наступним етапом буде подача на узгодження робочого проекту та видача дозволу на буріння свердловини з її узаконенням.

Паспортне узаконення

Головним документом на свердловину є паспорт, в якому міститься докладна інформація, яка включає номер реєстрації, розробника проекту або бурової організації, спосіб буріння, який застосовувався верстат, інструменти. Документ містить відомості про географічне місце розташування, конструкції свердловини, геологічному розрізі. Він містить дані про рівні статичного і динамічного типу, пробної відкачки. Наводиться також інформація про склад води з вмістом хімічних елементів, бактеріологічний аналіз та інші необхідні дані.

Спецводокористування: особливості оформлення

Якщо вам потрібен ремонт свердловин, тампонаж свердловин та інші роботи, пропонуємо скористатися послугами компанії «Акваторія». У разі відсутності документального оформлення фахівці проконсультують і допоможуть з їх оформленням. Слід врахувати, що забір підземних вод за допомогою технічних засобів, або споруд під час експлуатації свердловини називається спеціальним водокористуванням. На нього потрібен спеціальний дозвіл на застосування водних ресурсів. Отримати такий документ можна в державному органі охорони навколишнього природного середовища в обласних або міських радах влади. У ньому вказуються дані про організацію, що видала дозвіл, найменування водокористувача, в тому числі, юридичної або фізичної особи адресою місцезнаходження, проживання і термін дії документа. В обов'язковому порядку зазначаються дані інших водокористувачів, включаючи орендарів.

Важливо: пам'ятайте про те, що мимовільне, нелегальне користування підземними водами незареєстрованої свердловини переслідується законом. За його порушення накладається адміністративна і кримінальна відповідальність. Термін дії дозволу включає період 3 25 років.

У нашій компанії «Акваторія» можна замовити послуги з діагностики свердловин, обслуговування свердловин, монтаж обладнання свердловин та інші. Фахівці проконсультують з усіх питань і допоможуть провести процедури документального оформлення на дозвіл робіт. Володіючи достатньою компетенцією, співробітники підготують на професійному рівні документацію для легалізації і отримання дозволу на водокористування з паспортом та іншими документами. Зокрема, оформлення документів виконується для нових, введених в експлуатацію об'єктів, і в разі втрати документації, раніше розробленої. Звертайтеся в будь-який зручний час. Ми вирішимо будь-яке питання оперативно на висококваліфікованому рівні.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.