Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Вимоги до якості питної води

Вимоги до якості питної води
Вимоги до якості питної води
контент-менеджер
квітня 4.2020
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

Стандарти якості питної води встановлюють межі забруднюючих речовин на рівнях безпечних для здоров'я населення. Графіки і методи дослідження якості питної води, які повинні дотримуватися водопостачальні підприємства, визначаються законодавчими нормативами.

В Україні норми якості питної води регулюються держстандартом «ДСТУ 7525 до: 2014 Вода питна», який встановлює вимоги до показників:

 • хімічного складу;
 • органолептики;
 • фізичних властивостей;
 • небезпечних мікробіологічних факторів.

На відміну від побутового рівня, який фіксує увагу на вмісті сірководню або заліза, законодавчі нормативи фокусуються на використанні питної води з геологічних пластів, поверхня яких надійно захищена від забруднень.

Требования к качеству питьевой воды

Гігієнічні норми якості питної води

Ключові гігієнічні вимоги, що пред'являються до якості питної води:

 • епідемічна та радіаційна безпека;
 • позитивні органолептичні властивості;
 • нетоксичні хімічні складові.

Крім параметрів гігієнічної оцінки безпеки, критерії якості питної води включають в себе цілий список показників:

 • мінералізація;
 • жорсткість;
 • лужність;
 • нафтопродукти;
 • метали, включаючи концентрацію заліза;
 • поверхнево активні речовини;
 • розчинені компоненти, що сприяють фізіологічної повноцінності.

Для організації питного водопостачання населення пріоритетні глибинні водоносні горизонти, надійно захищені від забруднень хімічного, бактеріологічного і радіаційного характеру.

 Контроль якості питної води

Аналіз якості питної води передбачає критерії для оцінки біогенних елементів, формальдегідів, важких металів і інших речовин, чиї граничні нормативи вказані в таблицях. Підвищений вміст цих компонентів пов'язане з надмірними антропогенними навантаженнями і забрудненням джерел водоподачі.

Моніторинг якості питної води дозволяє контролювати кількість забруднювачів.

У гідросферних водах допускається наявність в незначних кількостях формальдегідів, біогенних елементів - азот і фосфор, що відносяться до органічних компонентів. Вимірювання якості питної води за допомогою різних методів дає можливість визначити концентрацію природних речовин. Хімічні показники якості питної води застосовують для класифікації забруднювачів, згідно з якою ртуть відноситься до I класу, а важкі метали до II класу небезпеки.

Показники якості, вимоги до питної води з надр землі

У ролі підземного джерела можуть використовуватися водоносні пласти, чиї епідемічні, хімічні і мікробіологічні якості питної води відповідають національним санітарним нормам. Слабо захищені поверхневі водоносні пласти схильні до забруднення і негативним впливам. Тому грунтові води використовуються для промислово-побутових цілей.

Світа складена четвертинними водоносними горизонтами і комплексами гідравлічно пов'язаної системи водообміну в межах Києва та області підтверджується підсумками багаторазових тестувань. Кількість фосфатів, нітритів і важких металів, що містяться в водах четвертинного і полтавського ярусів, значно перевищує затверджені нормативи. Тому підземні води не придатні для пиття.

Бучакський відоносний горизонт виділяється на тлі інших високими концентраціями заліза, які в 3-5 разів перевищують допустимі значення. Використання бучакського вод для пиття вимагає установки додаткового очисного обладнання. В результаті для питних і харчових цілей підходять тільки водоносні горизонти у відкладеннях сеномана і юри.

Самі ізольовані і глибокі водоноси перекриті покрівлею з декількох водонепроникних пластів. Товща глинистих і масивно-кристалічних відкладень створює геохімічний бар'єр, який надійно захищає від забруднень артезіанські води сеномана і юри. Фахівці компанії «Акваторія» за допомогою технологій 2-3 трубного буріння облаштують свердловину і забезпечать показники якості питної води, що відповідають санітарним і державним нормативам.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.