Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Яким вимогам підкоряються геологічні вишукування

Яким вимогам підкоряються геологічні вишукування
Яким вимогам підкоряються геологічні вишукування
контент-менеджер
грудня 24.2019
0 Коментар
 

Вишукування ніколи не бувають самоціллю і завжди запускаються під конкретні завдання. Відповідь на питання: «Навіщо?» - дозволяє задовольнити запити до геологічних робіт. Інженерні вишукування проводяться переважно для об'єктів капітального будівництва, від яких залежить обсяг майбутніх робіт. З результатами геології повинна корелюватися досяжність ключових цілей:

  • прийняття рішення про можливість спорудження на відведеній локації;
  • визначення кращого місця для зведення будівлі;
  • висока якість, розробленого проекту.

Що встановлює техзавдання

Повнота і правдивість - два основних запиту до матеріалів по геології, забезпечити які можна, знаючи мети виконання робіт. Для цього замовник створює технічне завдання, де вказуються призначення і конструктивні особливості проектованих споруд.

Залежність обсягів і одержуваних даних

Мається на увазі взаємозв'язок між рівнем складності геології і кількістю шурфів, необхідним для отримання точних відомостей. Геологічні умови не можуть бути однаковими на різних ділянках. Чим простіше умови, тим менше свердловин. При простому горизонтальному заляганні шарів для отримання достовірної інформації обходяться шурфами, розташованими через 100 метрів один від одного.

В умовах складної геології лінзи, прошарки і виклинювання розташовуються хаотично. А для проектування важлива точність відображення на розрізах поширення грунтів. Тому для оконтурювання сильно стиснутих прошарків або проведення геоморфологічного кордону в процесі геологорозвідки бурять стільки свердловин, скільки встановлено діючими нормами. Але якість кінцевих матеріалів геології залежить не тільки від чисельності виробок. Не менш важливі місця буріння шурфів, які визначаються програмою досліджень.

Ще один важливий параметр - глибина відображуваного розрізу, яка зумовлює придатність даних по геології для проектування. При використанні паль заглиблюються на п'ять метрів нижче вістря, для стрічок - виходячи з очікуваного навантаження.

Як досягти істинності - головної вимог досліджень 

Как достичь истинности – главного требования к изысканиям

Дотримання технології робіт - головна складова геології. Щоб встановити межі шарів з точністю 10 сантиметрів, необхідно правильно вибрати спосіб буріння. Кращий варіант повинен забезпечувати задану швидкість проходки в наявних геологічних умовах і дотримуватися точність визначення меж. Щоб отримати для лабораторії матеріал виняткової якості, вилучення зразків виконують за допомогою спеціальної методики та обладнання.

В геології немає місця дрібницям

Дослідницька звітність - це сотні цифр, кожна з яких повинна бути отримана з дотриманням діючих правил:

  • Будь-яка лабораторна апаратура або прилад: від вагів і пікнометрів до мікроскопів та лазерів повинні бути сертифіковані.
  • Кожен параметр отримують за допомогою методів, встановлених держстандартів.
  • Величини властивостей розраховують відповідно до правил.
  • Досліди проводяться в докладно описаній послідовності.

Достовірність результатів гарантується суворим дотриманням кожного правила.

Значимість правильного оформлення звітності

Подача матеріалів геології не менш важлива, ніж якість прогнозу. Відомості, подані в прийнятій формі, прискорюють і полегшують користувачам пошук необхідної інформації. Тому звітність формують за заданим шаблоном, компонуючи відомості в таблиці, відомості і креслення, ясно викладаючи текст про геологічні особливості. Довіряйте професіоналам! Інжинірингова фірма «Акваторія» знає і дотримує кожну вимогу до геологічних вишукувань для будівництва.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.