Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Аналіз грунту під фундамент в Києві

Аналіз грунту під фундамент в Києві
Аналіз грунту під фундамент в Києві
Супер-менеджер
листопада 29.2019
0 Коментар
 

Навіщо проводять обстеження будівель з перевіркою стану грунту під фундаментом?

В інженерній геології грунтом називають породи, які залягають на глибинах, досяжних в процесі будівництва. Ці грунтові шари служать середовищем для зведення будівель і матеріалом для основи будівель.

Якщо первинна геологія для фундаменту проводилася недостатньо якісно, ​​упущення проявляються в ході будівництва і подальшої експлуатації будівлі у вигляді деформацій самого фундаменту і інших конструктивних елементів. З цієї причини дослідження грунту під фундаментом - одна з найважливіших завдань комплексного інженерно-геологічного обстеження. Аналіз ґрунтів під підставою будівлі проводиться обов'язково, коли:

роботи з реконструкції будівлі передбачають збільшення навантаження на фундамент;

деформаційні зміни будівлі загрожують виникненням аварійної ситуації;

палебійні і земляні роботи виконуються поруч з експлуатаційними спорудами.

Основні моменти аналізу грунту під фундаментом

На підготовчому етапі інженери-геологи, які беруть участь в обстеженні, знайомляться з максимальним об'ємом документації по об'єкту, включаючи виконавчі акти, технічну звітність і результати деформаційного моніторингу. Після вивчення паперів, приступають до проведення натурних робіт.

  1. Виконується геологія земельної ділянки, який прилягає до будівлі, з метою виявлення ознак небезпечних процесів і перевірки стану систем поверхневих водовідводів;
  2. Виїмка грунтів поруч з фундаментом - шурфами, кількість яких залежить від параметрів обстежуваного споруди. Вертикальні виробки повинні забезпечити геологічні дослідження грунту на глибині, що перевищує глибину підошви мінімум на п'ятдесят сантиметрів. Обсяги земляних робіт можна помітно скоротити, якщо планування об'єкта дозволяє виконати шурфи в підвалі.
  3. У відкритих виробках інженери оглядають грунтові шари і відбирають зразки, щоб провести лабораторні дослідження грунту з випробуваннями. Для відбору проб з-під основи, буріння горизонтальних свердловин роблять прямо з вироблення.
  4. Підземні води, виявлені в шурфах і свердловинах, також піддаються ретельному дослідженню з аналізом хімічного складу і моніторингом стану рівня води.

Які відомості вносяться в підсумкову звітність

Анализ грунта под фундамент в Киеве

За підсумками аналізу та дослідження грунту під фундаментом інженери-геологи складають звіт, в який включають обов'язкову інформацію.

  1. Показники, встановлені в ході лабораторних досліджень ґрунту, що відображають такі фізико-хімічні характеристики як щільність, пористість, пластичність, стисливість, об'ємний вагу і інші.
  2. Розрахункові значення, що визначають вірогідність опору грунту основи будівельних навантажень.
  3. Висновок про характеристики міцності ґрунтових шарів основи з оцінкою їх відповідності вимогам проекту.

Компанія «Акваторія» оперативно і якісно виконає аналіз і геологічні дослідження грунту під фундаментом будівельних об'єктів будь-якої складності.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.