Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Аналіз грунту для будівництва в Києві

Аналіз грунту для будівництва в Києві
Аналіз грунту для будівництва в Києві
контент-менеджер
грудня 16.2021
0 Коментар

Інженерна геологія - прикладна наука, яка займає пріоритетне місце в будівельній діяльності людини. Відомості про геологічні особливості території забудови, якісних параметрах ґрунтових шарів і гідрогеологічних процесах, отриманих на предпроектном етапі - запорука безпечного та успішного будівництва.

Компанія «Акваторія», що володіє практичним досвідом в інженерної геології, сертифікованою лабораторією і парком бурової техніки, якісно виконує геологічні вишукування в Києві і грамотно документує підсумки дослідження грунтів.

Послідовність геологічних робіт

Этапная последовательность геологических работ

Щоб поліпшити якість геології грунту, вишукувальні роботи проводять поетапно:

 1. На стадії підготовки фахівці вивчають попередні геологічні напрацювання по даній території, щоб заощадити час і прискорити проведення нових досліджень.
 2. Польовим називають етап, пов'язаний з проведенням геологічних вишукувань прямо на ділянці:
 • інженерно-геологічна розвідка;
 • геологорозвідка з бурінням свердловин для випробування і лабораторного аналізу грунту. Число і параметри виробок залежать від складності, розміру і геологічних властивостей обстежуваної ділянки. Фізико-механічні характеристики ґрунтових шарів, рівень залягання підземних вод знаходять, щоб встановити несучу здатність ґрунтів і закласти основу будови на правильній глибині.
 1. Камеральним називають етап, присвячений аналізу, узагальнення та документування даних, отриманих в ході досліджень і лабораторних випробувань. Геологічний звіт доповнюють пояснювальною запискою, текстовими і графічними додатками.

Комплексний аналіз в умовах лабораторії

Можливості лабораторії, обладнаній високоточними приладами, дозволяють проводити випробування, якісний аналіз, визначати фізичні, механічні, хімічні та несучі характеристики грунту. Наприклад, набухання - деформування ґрунту, що викликається низькими температурами, яке чинить руйнівну дію фундамент і будинок в цілому. Показник несучої здатності ґрунтових шарів дозволяє правильно вибрати тип основи споруди: чим він нижчий, тим міцніше буде фундамент будівлі.

Щоб отримати максимум відомостей про якісні параметри ґрунтів, проби піддають статичним і динамічним впливам в лабораторних умовах. На грунт створюють тиск, показники якого збігаються зі значеннями, очікуваними після будівництва. Комплексне дослідження грунту дозволяє визначити фізико-механічні та хімічні властивості ґрунтових шарів і підземних вод. У процесі хімічного аналізу виявляють:

 • солі, що розчиняються у воді;
 • обсяги органіки в грунті;
 • липкість, водопроникність ґрунтових шарів;
 • хімічну агресивність до будматеріалів.

Для визначення фізичних показників потрібно не менше десяти вилучених з шурфів проб грунту, для механічних - не менше шести, а для хімічних - не менше трьох. Аналізи виконуються відповідно до вимог діючих стандартів на сертифікованих приладах компресійного, сдвигового, трехосного або одновісного стиску, щоб визначити:

 • тип ґрунту;
 • ступінь пористості, вологості і щільності;
 • гранулометричні складові;
 • здатність до деформування;
 • міцність в момент зсуву, стиснення або розтягування;
 • просідання і початкове просадний тиск.

Проведення геологічних вишукувань і досліджень грунту забезпечує безпеку і довговічність споруджуваного об'єкта. Економія на геології можна порівняти з руйнівною дією. Фундамент, закладений без урахування показників геології, може просісти в будь-який момент, а зсув ґрунтових пластів може обернутися обвалом споруди.

Інжинерно-геологічна компанія «Акваторія» пропонує якісне виконання комплексних досліджень в Києві і області за доступними розцінками в розумні терміни. Результати робіт оформляються в геолого-технічний звіт, необхідний проектувальникам. Фахівці компанії працюють «під ключ», як з невеликими приватними, так і з великими промисловими об'єктами підвищеної складності.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.