Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Септик чи автономна каналізація: що краще?

Септик чи автономна каналізація: що краще?
Септик чи автономна каналізація: що краще?
Акваторія
жовтня 21.2022
0 Коментар
Категорія:
Канализация

Центральна система сьогодні проведена не до всіх житлових будинків та виробничих підприємств. У такій ситуації можна використовувати септик чи автономна каналізація, які допоможуть полегшити життя та створити комфортні умови.

Ці пристрої є альтернативною системою збору стічних вод. Завдяки їм у приміщенні можна підключати різноманітні сантехнічні прилади та техніку без обмежень.

Чим відрізняється септик від автономної каналізації ? Перший пристрій призначений для збору стічної води, а біологічна станція додатково фільтрує воду, щоб її можна було утилізувати в природне водоймище або ґрунт. Щоб зрозуміти особливості таких пристроїв, слід ознайомитися з принципом їхньої дії та перевагами.

Пристрій септика: переваги та особливості

Септик – це спеціальний резервуар, який за допомогою внутрішньої та зовнішньої розв'язки трубопроводу збирає стічні води. Резервуар складається з кількох ємностей, у яких вода очищається від механічних забруднень.

Об'єм пристрою різниться, залежно від потреб та кількості осіб. Середній обсяг води на 1 особу на добу становить 200 л. За допомогою такої норми можна розрахувати обсяг септика на потрібну кількість людей.

Перевагою такої системи є демократична ціна. При цьому є й недоліки такого пристрою:

 • складність встановлення;
 • велика кількість простору необхідна розміщення системи;
 • настановні роботи коштуватимуть дорожче, ніж монтаж біологічної станції;
 • можливо буде необхідно проводити промивання дренажу для справного функціонування системи.

Автономна біостанція: принцип роботи та переваги

Як працює автономна каналізація? Система складається з кількох резервуарів, у яких відбувається очищення рідини від різних забруднень (механічних та хімічних). Проходячи з однієї ємності до іншої, вода повністю очищається. Це дозволяє утилізувати воду в природу, без небезпеки для довкілля.

Пристрій автономної каналізації – це герметичний пристрій, в якому відбувається збирання та повне очищення стічної води.

Переваги такої системи такі:

 1. Простота встановлення та монтажу.
 2. Компактність, що дозволяє розмістити пристрій на невеликій території.
 3. Бюджетна вартість монтажних робіт
 4. Здатність очищати великі обсяги рідини протягом короткого часу.

У цьому така система вимагає обов'язкового підключення до електрики. Тому однозначної відповіді на питання, що краще септик чи станція – немає. Все залежить від індивідуальних особливостей замовника.

Якщо говорити про те, що краще для дачі септик або автономна каналізація , то, швидше за все, краще встановити септик. Це пов'язано з тим, що для пристрою не потрібна електрика. Також на дачі постійно не проживають люди, тому немає великих обсягів стічної води.

А для житлових будинків краще встановлювати автономну каналізацію. Так, вам не потрібно буде постійно задумуватись про відкачування використаної води, адже станція дозволяє уникнути таких турбот.

Замовити найкращі автономні каналізації на сайті Акваторія

Таким чином, щоб вибрати оптимальну систему для збирання та фільтрації стічних вод, слід звернути увагу на такі параметри:

 • кількість людей, які постійно будуть у приміщенні;
 • тип проживання у будівлі – постійний чи сезонний;
 • площа вільного простору – оскільки септика потрібно менше місця, ніж біостанції;
 • матеріальні можливості;
 • тип ґрунту, рівень підземних вод та інші особливості простору.

Щоб замовити найкращі автономні каналізації , рекомендуємо звернутися до фахівців компанії Акваторія. Ми спеціалізуємося на інженерно-геологічних роботах, тому допоможемо вирішити будь-яке питання у сфері встановлення очисної систем.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.