Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Особливості пристроїв для захисту свердловин від промерзання

Особливості пристроїв для захисту свердловин від промерзання
Особливості пристроїв для захисту свердловин від промерзання
Супер-менеджер
жовтня 23.2018
0 Коментар

Заміські будинки, розташовані далеко від міських комунікацій, водопостачання отримують від особистого облаштування свердловини на воду, ціна на яку дуже приваблива в компанії «Акваторія». Якщо в теплу пору свердловина здатна подавати без перебоїв воду, то в сильні морози при низьких температурах виникає ймовірність замерзання обсадної або труби, що подає в системі.

У період танення та відлиги вода за якістю в деяких свердловинах значно погіршується, і крім цього обладнання може зіпсуватися, або зазнають крадіжки. Тому необхідність захисту та утеплення на зимовий період виникає ще до приходу холодів. У свою чергу, вони можуть настати миттєво з неприємними сюрпризами, для чого слід виконати утеплення приладів для захисту свердловин від промерзання та вандалізму. Особливої ​​уваги заслуговують території з суворішим північним кліматом. При недбалому ставленні до цього питання можна залишитися з промерзлою системою забезпечення. А при настанні тепла доведеться міняти разом із системою труби, обладнання та можливо виконати нове буріння свердловини на воду.

Особливості утеплення свердловинних пристроїв від промерзання

Принцип утеплення свердловини однаковий, але при плануванні робіт необхідно врахувати кілька важливих моментів для надійності та відповідності до технічних норм. При цьому краще скористатися послугами професіоналів, замовивши, наприклад, у нашій компанії сервісне обслуговування, влаштування артезіанської свердловини на воду.

Також важливо визначити завдання щодо забезпечення захисту та врахувати кілька показників:

 • передбачувана кількість опадів та особливості ґрунтових вод у певній місцевості;
 • каталітичне освітлення, знезараження з усуненням сірководню, марганцю, заліза;
 • промерзання ґрунту;
 • наявність протягів холодного повітря та інші.

Ці та інші несприятливі фактори свідчать про проведення герметизації свердловин, а також роботи, спрямовані на збільшення опору теплопередачі конструкцій огорожі та трубопроводу. Після визначення обсягу робіт вибираються будівельні, теплоізоляційні матеріали, а також визначається склад ґрунту. Зокрема, піщаний ґрунт промерзає глибоко на відміну суглинку. Але забезпечити ефективний захист свердловини дозволяють якісно підібрані теплоізоляційні матеріали. Важливо також перевірити стан усіх труб водопроводу, фільтри, запірну арматуру та при необхідності виконати заміну.

Вибір матеріалів з урахуванням особливостей свердловини

Як правило, на Київщині зими відзначаються середньою тривалістю без лютих морозів. Тому для теплоізоляції свердловин підходять підручні матеріали, але без гарантії надійного захисту.

Фахівці нашої компанії застосовують у роботі різноманітні матеріали з урахуванням перерахованих вище факторів:

 • спінений поліетилен;
 • пінополістирол;
 • мінеральна вата;
 • ЕППС та інші сучасні утеплювачі.

Утеплювачі вибираються для зручності застосування та інших параметрів. При облаштуванні стін цегляним кесоном, зокрема облаштування свердловин кесоном, достатньо використовувати пінопластові листи або пінополістирол. Мінеральна вата чудово підходить для циліндричних кесонів. Також ідеальним варіантом для утеплення сьогодні вважається фольговані утеплювачі та армована сітка.

Основні методи утеплення свердловин

На Київщині утеплення свердловин проводиться в основному із застосуванням кесонного колодязя. Зокрема, розташування оголовка джерела води та труб нижче за рівень промерзань дозволить не хвилюватися про створення складної системи теплоізоляції. Для цього достатньо викопати котлован до 2,5 м навколо стовбура і встановити кесон. Такий глибини котлован впорається із захистом обсадних труб, що подають від холодів і промерзань з поверхні землі, а також температура води не опуститься нульової позначки і нижче.

Споруду або резервуар, званий кесоном, вкопаним навколо свердловини, може бути кількох видів:

 • металевий;
 • з бетонних кілець;
 • цегляний;
 • пластиковий;
 • вилитий із бетону в опалубці.

Менш схильні до промерзання вважаються пластикові кесони, але ідеальним варіантом будуть подвійні стінки ємності. Конструкція кесону та кришка повинна також утеплитися для надійності, і з цією метою в основному використовується мінеральна вата або пінополістирол. Важливо провести гідроізоляцію зовні для запобігання влученню в свердловину ґрунтової води. Нижню частину пристрою заливають бетоном.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.