Онлайн калькулятор

Інженерно-геологічні вишукування в Рокитнянському районі

Інженерно-геологічні вишукування в Рокитнянському районі
Інженерно-геологічні вишукування в Рокитнянському районі
0 Коментарів

Инженерно-геологические изыскания в Рокитнянском районе

Мал. 1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладень Рокитнянського району

Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання 0-35 м).

Район розташований в центрально-лесовій області Української платформної рівнини, в межах прохідної льодовикової долини р. Рось. На території розвинені світи всіх підрозділів четвертинної системи – від плейстоцену до голоцену. У четвертинних відкладеннях розрізи відзначаються зі значними змінами, які обумовлюють різноманіттям типів морфоструктур. Четвертинні відкладення майже суцільним чохлом перекривають більш древні утворення, відсутні лише в місцях виходу дочетвертинного порід уздовж долин річок, місцями, на крутих схилах ярів і балок Потужність їх дуже невитримана і коливається від 0,1 м в долинах річок і тальвегах ярів до 30-40 м на вододілах. Щоб георозвідка ділянки була проведена з дотриманням всіх технічних норм і будівельних вимог, пропонуємо скористатися послугами компанії “Акваторія”

Значна частина території розчленована густою яружно-балковою і річковою мережами. Абсолютні позначки поверхні четвертинних відкладень змінюються в межах 150-220 м. На поверхню виходять переважно світи верхньої ланки неоплейстоцена. Відкладення середньої ланки, що залягають безпосередньо під голоценовой грунтом, зустрічаються на обмежених ділянках території, а виходи на денну поверхню нижньої ланки неоплейстоцена і еоплейстоцена відзначаються лише в окремих відслоненнях. Геологія для ділянки на території проводиться в будь-який час року фахівцями нашої компанії.

Сучасними грунтовими утвореннями представлені елювіально-делювіальні відкладення (edH), перекриваючи суцільним чохлом більш давні відклади. Генетичний тип і літологічний склад грунтів залежить від їх положення в рельєфі і складу порід, на яких проходило грунтоутворення. Найбільш поширені чорноземи, лучні, чорноземно-лугові, болотні типи грунтів.

Рис.2. Геологическая карта четвертичных отложений Рокитнянского района Киевской области.

Мал.2. Геологічна карта четвертинних відкладень Рокитнянського району Київської області.

Піщані і супіщані світи в деяких місцях з прошарками, лінзами досліджуваних ґрунтів  представляють еолово-, елювіально-делювіальні відкладення, розташовані на території Таращанської височини, в підвищених ділянках вододільних плато. Залягають на утвореннях середньонеоплейстоценових ланках. Вони мають невелику потужність з коливаннями 2,6-11,4 м, і представлені суглинками з відтінками світло-сірого, бурого, середні і легкі карбонатні, в деяких місцях піщанисті. Елювіально-делювіальні (ed, dvPI) відкладення нижньої ланки неоплейстоцена представлені суглинками темно-сірими, коричнево-бурими, важкими, грудкуватими, місцями з ознаками гідроморфізма. Потужність відкладень коливається в межах 0,3-3,5 м.

Водно-льодовикові підморенні відкладення (fPIIdn) поширені на території дніпровського льодовика, де заповнюють водно-льодовикові прохідні долини та річкові долини наддніпрянського віку. Залягають переважно на розмитій поверхні нижньонеоплейстоценових або древніх утворень. У свою чергу, вони представляють кварцові піски зі світло-сірим, жовтуватим або білим, частково зеленуватим і бурим кольором і відтінком. Це переважно піски дрібно-середньозернисті з галькою кристалічних порід, горизонтальними з напівобкатаними зернами. Суглинки моренні і озерно-льодовикові перекривають відкладення, маючи зміни по потужності в межах 1,1-10 м.

Надзаплавні річкові тераси і заплави заповнені алювіальними відкладеннями (aH). На території старичні фації розвинені незначно, а потужність відкладень невелика. Місця з дрібнозернистими пісками жовтувато коричневого кольору, що залягають в Обухівській палеогеновій світі на алевритах, перекриті суглинками. Відкладення також поширюються в річкових долинах на великій території, про що свідчать інженерно-геологічні вишукування. В основному їх представляють кварцові, а також світло-сірі переважно дрібнозернисті, похилошаруваті піски. Нижче зустрічаються алювіальні піски нижнього плейстоцену (аРIbk-kn). Замовити для будівництва і ряду інших завдань послуги з проведення геології ділянки вигідно в нашій організації в будь-який зручний час.

Детальна інформація про поширення четвертинних відкладень в межах району представлена ​​на малюнках 2-3.

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. Мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

    Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

    Залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    необхідно замовити послугу? Заповніть форму і ми
    направимо Вам розрахунок
    протягом години

      Або Подзвоніть нам +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10

      Де ми працюємо

        Замовити дзвінок

        Або перетелефонуйте нам,
        з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

          Хочете дізнатися вартість послуги?

          Заповніть форму
          і ми вам відповімо
          протягом 30 хвилин
          Виберіть послугу(можно выбрать до 3 услуг)

          Або Перезвоніть нам,
          з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

            Хочете замовити послугу?

            Заповніть форму
            і ми вам відповімо
            протягом 30 хвилин

            або Позвоніть нам,
            с 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40

              Відправити заявку!!!

              Або Перезвоніть нам,
              з 9-00 до 18-00: +38 044 209-01-01 +38 097 700-10-10 +38 096 270-50-40