Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Яке походження підземних вод

Яке походження підземних вод
Яке походження підземних вод
контент-менеджер
червня 22.2017
0 Коментар
Категорія:
Бурение скважин

У глибинних частинах земної кори розташовуються підземні води. У надрах вода може перебувати в різному фізичному стані, пересуваючись, накопичуючись по порах, тріщинах та пустотах гірських порід. Вся земля пронизана водоносними системами, які формуються водонепроникними породами.

За генетичному типу поверхневі і підземні води діляться на три основні групи. Найбільша частка підземних вод припадає на метеорну або атмосферну групу. З її назви випливає, що вона утворюється атмосферними опадами (сніг, дощ). Ця вода вся без винятку бере участь в гідрологічному циклі.

Друга група - похована вода, яка накопичується в прошарках осадових гірських порід і існує там з періоду відкладення їх на дні океану. Ця вода за складом багата на розчинені солі, але має дещо інший хімічний склад, в порівнянні з традиційною

Ще одна група - це магматична вода, що надходить з глибинно розташованих магматичних тіл. У магматичних породах спочатку присутня до 10% розчиненої води. Так утворюються гарячі джерела в місцевості з активною вулканічною здатністю. Ця рідина має магматичне походження.

Варіанти походження підземніх вод

Джерела підземних вод за типами освіти також діляться на наступні основні види підземних вод:

  • інфільтраційні, які виникли з атмосферних опадів (талі, дощові, води каналів, озерних і річкових басейнів) і просочилися вглиб землі;
  • конденсаційні, особливістю підземних вод даного виду можна назвати їх утворення внаслідок конденсації в тріщинах і порах твердих порід парів повітря. Рідина утворилася, як наслідок різниць пружності водяної пари різних аераційних зон і атмосферного повітря;
  • седиментогенні (високо мінеральні), що виникли в глибоких підземних пластах внаслідок консервації водних ландшафтів морського генезису, зміненого під впливом температурних меж і тиску. Також подібні джерела створювалися в результаті попадання в утворилися раніше  в гірських породах морських вод;
  • метаморфогенні, що виникли в результаті метаморфізму мінеральних мас з накопиченням кристалізаційної води і газо-рідинних складів під тиском і температурним впливом.

Найбільш істотний вплив підземних вод на водозабезпечення потреб людей надають інфільтраційні води і седиментогенез. Частка інших видів підземних джерел в загальному балансі незначна, оскільки в перевазі випадків - це води змішаних видів.

Використання підземних вод з метою життєзабезпечення людини сьогодні є дуже актуальною темою, особливо у віддалених місцях, де немає можливості підключення до центрального водопостачання. Фахівці компанії Акваторія проведуть розвідку підземних вод, визначать місцевість, де найбільш ефективно буде виконано облаштування артезіанської свердловини.

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.