Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Інженерно-геологічні вишукування в Таращанському районі

Інженерно-геологічні вишукування в Таращанському районі
Інженерно-геологічні вишукування в Таращанському районі
Супер-менеджер
липня 30.2019
0 Коментар

Район розташований в центрально-лесовій області Української платформної рівнини, в межах північно-східної льодовикової підобласті. На території розвинені світи всіх підрозділів четвертичной системи - від еоплейстоцена до голоцену. Значною мінливістю відзначається розріз четвертинних відкладень, що обумовлюється різноманіттям типів морфоструктур. Четвертинні відкладення майже суцільним чохлом перекривають більш древні утворення, відсутні лише в межах виходів дочетвертинних порід уздовж долин річок, місцями, на крутих схилах ярів і балок Потужність їх дуже невитримана і коливається від 0,1 м в долинах річок і тальвегах ярів до 30-40 м на вододілах. Геологія ділянки дозволить більш точно визначити в районі показники потужності та інші необхідні параметри.

Значна частина території розчленована густою яружно-балковою і річковою сітками. Абсолютні позначки поверхні четвертинних відкладень змінюються від 150,0 м до 220,0 м. На поверхню виходять переважно світи верхньої ланки неоплейстоцена. Відкладення середньої ланки, що залягають безпосередньо під голоценовим грунтом, зустрічаються на обмежених ділянках території, а виходи на денну поверхню нижньої ланки неоплейстоцену і еоплейстоцена відзначаються лише в окремих відслоненнях.

 
Четвертинні відкладення (приблизна глибина залягання 0-35 м).
Инженерно-геологические изыскания в Таращанском районе

Мал. 1. Типовий геологічний розріз четвертинних відкладень Таращанського району

Елювіально-делювіальні відкладення (edH) представлені сучасними грунтовими утвореннями, які суцільним чохлом перекривають більш древні відкладення. Генетичний тип і літологічний склад грунтів залежить від їх положення в рельєфі і складу порід, на яких проходило грунтоутворення. Найбільш поширені чорноземи, лучні, чорноземно-лугові, болотні типи грунтів, про що свідчать результати інженерно-геологічних вишукувань на ділянці.

У надзаплавних річкових терасах і в заплавах розташовані алювіальні малопотужні відкладення (aH), слабо розвиненими заплавними і старичними фаціями. По більшій частині території вони поширені в річкових долинах Росі, а також інших водотоках, де кварцеві піски Обухівської палеогенової світи перекриті лесовидними суглинками.

У річкових долинах відзначаються відкладення надзаплавної частини терас (аРII-ІІІ), представлені кварцовими дрібнозернистими пісками з лінзами і прошарками старичних суглинків.

Піщані, супіщані світи, в деяких частинах з прошарками, лінзами копалин ґрунтів представляють еолово-, елювіально-делювіальні (dv, ed, vd PII-III) відкладення. Вони зустрічаються в районі Таращанської височини на вододільних плато в підвищених місцях. Залягають на утвореннях средньонеоплейстоценової ланки. Межі потужності відзначаються 2,6 - 11,4 м. В основному вони представлені буро-жовтими, сірими, бурими, суглинками, іноді легкими, карбонатними, рідше піщанистими. Точну характеристику складу грунтів, якості води для обраного місця будівництва може дати георозвідка ділянки обраної території. Відкладення підстилаються породами дніпровського зледеніння (мореною, водно і озерно-льодовиковими відкладеннями).

Елювіально-делювіальні відкладення нижньої ланки неоплейстоцена (ed, dvPI) представлені суглинками темно-сірими, сірувато-коричневими, коричнево-бурими, важкими, грудкуватими, місцями з ознаками гідроморфізму (вохристі пятна і озалізнення). Потужність відкладень коливається від 0,3 до 3,5 м. Нижче іноді зустрічаються глинисті грунти (edEII).

Різнофаціальні комплексні відкладення, розташовані на дніпровському льодовику, представлені надморенними, підморенними (lgPIIdn), озерно-, водно-льодовиковими супісками, суглинками, пісками різних відтінків (gPIIdn). Водно-льодовикові підморенні відкладення (fPIIdn) поширені на території поширення дніпровського льодовика, де заповнюють прохідні льодовикові і річкові долини наддніпрянського віку. Вони залягають переважно на розмитій поверхні нижньонеоплейстоценових або древніх утворень. Перекриваються мореною і озерно-льодовиковими суглинками, рідше - молодшими відкладеннями. Відкладення представлені пісками з галькою кристалічних порід, горизонтально і похилошаруватими різних відтінків, від світлувато-сірого до брудно-бурого. Зерна ідентифікуються як напівобкатані, іноді гострокутні. Потужності змінюються в межах 1,1 - 10 м. Нашими фахівцями буде проведена в цьому місці геологія для ділянки з отриманням максимально точних даних для будівництва. Детальна інформація про поширення четвертинних відкладень в межах району представлена ​​на малюнках 1-2.

Рис.3. Условные обозначения к карте четвертичных отложений (см. рис. 1-2)

Мал.3. Умовні позначення до карти четвертинних відкладень (див. Мал. 1-2)

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.