Зворотній дзвінок
Онлайн калькулятор

Блог - Облаштування свердловини на дачі

Облаштування свердловини на дачі
Облаштування свердловини на дачі
Супер-менеджер
квітня 30.2020
0 Коментар
 

Грамотне облаштування забезпечує захист водозабору від внутрішніх та зовнішніх забруднень. Складність робіт з організації водоподачі збільшується разом із тривалістю періоду проживання на дачі:

 1. для сезонного перебування достатньо свердловини, яка не вимагає вибудовування технічних приміщень і обходиться обв'язкою у вигляді приямки або установкою адаптера;
 2. для постійного перебування потрібно буріння на артезіанських водоносах, встановлення потужного обладнання та кесонної камери.

Після буріння та обсадження виконують облаштування свердловини на дачі, що починається з вибору обладнання. Водопостачальні пристрої можуть встановлюватися поруч із свердловиною або у спеціальному приміщенні.

Обладнання свердловини на дачі

Обустройство скважины на даче

Процес облаштування, що забезпечує введення комунікаційних ліній у будівлю, захист свердловини від забруднень та промерзання, зручне техобслуговування, передбачає монтаж та приєднання обладнання:

 • насос відповідного типу;
 • відкрита або закрита накопичувальна ємність;
 • автоматика з функціями управління та контролю.

Принцип роботи облаштованої дачної свердловини полягає у підйомі води насосним агрегатом у гідроакумулятор, де витрати, рівень та тиск регулюються автоматичними пристроями. Для забезпечення безперебійної водоподачі важливим є правильний вибір обладнання.

 1. Поверхневий насосний агрегат приваблює невисокою вартістю та нескладною установкою. Але межа підйому води у більшості моделей обмежена 10 метрами, тому поверхневі насоси придатні лише для малоглибинних колодязів та свердловин.
 2. Насос занурювального типу застосовують для відкачування води з глибини, що перевищує 10 метрів. Вибір агрегату залежить від заглиблення водоносу, діаметра та дебіту виробітку.
 3. Накопичувачі відкритого типу обмежені розміщення верхньої точкою водопроводу.
 4. Закритий гідроакумулятор може встановлюватись у будь-якому зручному місці.
 5. Автоматика вимагає розміщення у сухому приміщенні, яким може бути дачний підвал.

На вибір водоподаючого обладнання впливають як параметри джерела, а й діапазон місць для установки.

Варіанти захисту

Обустройство скважины на даче

Облаштування свердловини для води на дачі передбачає захист від агресивних внутрішніх та зовнішніх впливів. З цією метою над джерелом або нарівні з рівнем землі вибудовують спеціальне приміщення. Для дачі розміщення свердловини всередині будівлі або захаращення ділянки зведенням павільйону – неприпустимо. Залишається два варіанти захисту.

 1. Кесонна камера – популярний різновид захисного приміщення, який може бути заводським і повністю готовим до встановлення або збудований самостійно з колодязних кілець, моноліту або цегли. Готові кесони зі сталі або полімерів мають технологічні отвори і незаперечні переваги:
 • металеві конструкції – міцні, стійкі до негативних механічних впливів та можуть розміщуватися навіть на ґрунтах, схильних до зсувів;
 • полімерні резервуари – не бояться виникнення корозії та внутрішньої конденсації.

Заводські кесонні камери монтуються за кілька годин у попередньо підготовленому котловані. Самостійне будівництво обходиться дешевше, але вимагає великих тимчасових витрат, спеціальних знань і практичних навичок.

 1. Свердловинний адаптер - альтернативне та економічне рішення для водопостачання дачі. Пристрій, що повторює форму і діаметр ствола, складається із зовнішнього та внутрішнього елементів. З його допомогою комунікацію з дому вводять в обсадну трубу свердловин. Безперебійну роботу забезпечує професійний монтаж, в процесі якого адаптер розміщується в ґрунті нижче за точку промерзання, обсадна труба оснащується кришкою і кабелем для живлення глибинного електронасоса. 

Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас: 

Запитай фахівців

У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.

Натискаючи кнопку, ти дозволяєш обробку персональних даних і погоджуєшся з політикою конфіденційності.

Отримати консультацію з послуг Заповніть форму і ми
направимо Вам відповідь
протягом години

Або

Зворотний дзвінок

×
Функціонал знаходиться в розробці.
Приносимо свої вибачення за часові незручності.