Підземний водоносний горизонт Києва відрізняється нагромадженням порід, сформованих в різні геологічні епохи. Грунтовий шар різняться за якісними параметрами, які визначають призначення підземних вод.
Поверхневий грунтовий водоносний горизонт менш захищений від забруднень, що пояснює доцільність використання підземного джерела для промислових і господарських потреб. Вода питної якості міститься в породах, що залягають в глибинних геологічних пластах, що збільшує попит на буріння артезіанських свердловин.
Особливості залягання водоносних горизонтів в Шевченківському районі
Компанія «Акваторія» з 2007 року має досвід розвідки, буріння, облаштування та обслуговування свердловин. Парк прогресивної спецтехніки, накопичені фахівцями навички і досвід відображаються в бездоганній якості виконання послуг. Унікальна карта залягання водоносних горизонтів – результат докладних знань, набутих під час вивчення рельєфних особливостей районів і передмість Києва.
На правому березі Дніпра розташувався Шевченківський район, який межує з Печерської, Голосіївської, Солом’янської, Святошинської і Подільської агломераціями столиці. Водні об’єкти Шевченківського району, що займає площу в 27 км2, відчувають безперервну антропогенне навантаження.
Ландшафтно-геологічні умови сформували район як льодовиковикову-паводкову терасу, в осадових утвореннях якій домінують піски і суглинки. Незахищеність поверхні водоносного горизонту підвищує для району актуальність питань, пов’язаних із запобіганням забрудненню і виснаження підземних джерел.
Вивчення геологічного профілю і результати, отримані шляхом проведення випробувань різними методами, підтверджують наявність в районі єдиної, гідравлічно пов’язаної системи водоносних горизонтів і комплексів. Використання води водоносного горизонту, стимулює виникнення процесів низхідної фільтрації. Зростання інтенсивності і глибини водообміну, викликаний господарською діяльністю може негативно відбитися в майбутньому на питних якостях води.
Карта водоносних горизонтів Шевченківського району
Глибина залягання водоносного горизонту – фактор, від якого залежить якість підземних вод. На території Шевченківського району столиці розташовується чотири ключових водоноса:
- четвертинний;
- бучакський;
- сеноманский;
- юрський.
Четвертинний – перший водоносний горизонт, який на окремих ділянках може заглиблюватися нижче 20 м і створювати єдиний комплекс з полтавським шаром. Домінують гідрокарбонатно-кальцієві, рідше гідрокарбонатно магнієві води з показниками загальної:
- мінералізації до 0,6 г / дм;
- жорсткості до 7 мг-екв / дм;
- рівня рН з коливаннями від 6,8 до 7,5.
Відсутність захисту поверхні водоносного горизонту від забруднень і не відповідають нормам величини основних параметрів роблять четвертинні підземні води непридатними для питної подачі.
Глибина водоносного горизонту, який називають Бучацький, варіюється від 30 м до 95 м. Гідрокарбонатно- кальцієвий або магнієвий хімічний склад підземних вод відрізняється загальної:
- мінералізацією до 0,9 г / дм3:
- жорсткістю до 6,1мг-екв / дм3;
- рівнем рН, вагається від 7,1 до 7,6.
Підвищений вміст заліза, що досягає 3 мг / дм3, знижує питні якості і вимагає додаткової фільтрації води.
Насичений підземними водами сеноманский ярус складається з кварц-глауконітових зеленувато-сірих пісковиків. Потужність водоносного горизонту варіюється в межах 1-12 м. Домінують стабільні гідрокарбонатно- кальцієві і магнієві складові із загальною:
- мінералізацією до 0,9 г / дм3;
- жорсткістю до 7,3мг-екв / дм3;
- рівнем рН в межах 7,0-7,5.
Хімічні, мікробіологічні та органолептичні показники збігаються з державними нормативами, що дозволяє використовувати підземні джерела в організації водопостачання для пиття.
Юрський напірний водоносний горизонт захищений від забруднень шаром щільних глин, крейдових відкладень і пісковиків, товщина яких перевищує 100 м. Гідрокарбонатно-кальцієвий, рідше гідрокарбонатно-натрієво-кальцієвий хімічний водний склад відрізняється:
- мінералізацією до 0,9 г / дм3;
- жорсткістю 7,0мг-екв / дм;
- рівнем рН з коливаннями 7,0-7,3.
Мал.4 Водоносний комплекс Шевченківського району
Якісні та хімічні показники відповідають державним стандартам, що дозволяє використовувати юрські підземні джерела для розливу в якості мінеральної води і в харчовій промисловості.
Заходьте на наш ресурс, щоб подивитися відео, отримати консультацію і прочитати інші корисні статті нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Солом’янський район, а також мікрорайонах Шевченківського району: Сирець, Лук’янівська, Дорогожичі, Золоті Ворота, Берестейська – де ми буримо артезіанські свердловини. Створюйте комфортні умови разом з компанією «Акваторія»!
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Буріння свердловин під воду Київ
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.