Неоднорідність глибин підземних вод підтверджує геологічний профіль Києва. Різна глибина залягання водоносного горизонту пов’язана з нагромадженням шарів, утворення яких відбувалося в різні геологічні періоди від ери Архею до епохи Голоцену. Тому підземні води з різних ярусів відрізняються якісними параметрами, які впливають на цільове використання.
Слабо захищений грунтовий водоносний горизонт більше за інших схильний до забруднень і негативним антропогенним впливам. Непридатні для пиття води грунтового ярусу обмежені промислово-побутовим застосуванням. Води питної якості містяться в артезіанських геологічних ярусах, що залягають на максимальних глибинах. Ізольовані від забруднень води водоносного горизонту застосовуються для пиття в межах районів і передмість Києва.
Особливості залягання водоносних горизонтів в Дніпровському районі
Гідрогеологічні особливості Дніпровського і інших районів столиці досконально вивчені фахівцями компанії «Акваторія». Ми 15 років виконуємо геологорозвідувальні та бурильні роботи, облаштовуємо і обслуговуємо свердловини на воду, враховуючи побажання замовників. Карта залягання водоносних горизонтів Києва та області – здійснення практичних знань і досвіду, накопичених геологами, геодезисти, інженерами і буровиками компанії.
Дніпровський район столиці займає на лівому березі Дніпра площа в 66 кв. км. Територія району обмежена на заході правобережжям Дніпра, на півночі проспектом Романа Шухевича, на півдні залізничним полотном ніжинського напрямку, а на сході – вулицею Братиславська. Дніпровський район відрізняється:
- зеленими зонами, які займають 20% від загальної площі;
- 53 водними об’єктами, включаючи популярний Труханів острів.
З точки зору умов ландшафтної гідрогеології район сформований як льодовиково-паводкова тераса з домінуючими разногенезіснимі відкладеннями у вигляді пісків. Тому для Дніпровського району актуальна проблема захищеності і забруднення водоносного горизонту.
За даними численних досліджень, підземний водоносний горизонт і комплекси на території району об’єднані в гідравлічно пов’язану систему водообміну. В експлуатації підземних джерел домінують принципи низхідної фільтрації. Господарська діяльність стимулює зростання глибини і інтенсивності водоподачі, що може погіршити якість і скоротити запаси підземних вод.
Карта водоносних горизонтів Дніпровського району
В районі багатому на водні об’єкти виділяють чотири водонасичених пласта: четвертинний, бучакский, сеноманский і юрський. Захищеність поверхні водоносного горизонту в чому залежить від глибини залягання геологічного ярусу.
Четвертинний – перший водоносний горизонт, глибина якого коливається до 10 м і до 20 м на окремих ділянках, де він утворює єдиний комплекс з полтавським ярусом. Хімічний склад переважно гідрокарбонатно-кальцієвий або магнієвий з параметрами загальної:
- мінералізації 0,4-0,6 г / дм 3;
- жорсткості 4-7 мг-екв / дм 3;
- рН середовища 6,8-7,5.
Індекс водоносного горизонту відображає малу потужність четвертинного ярусу, що підтверджує ймовірність забруднень і непридатність для пиття підземних вод, обмежених промислово-побутовим використанням.
Мал.3. Четвертинний водоносний комплекс
Бучакський ярус, що залягає на глибині до 120 м, займає велику площу в межах району і відрізняється рясними водними запасами. Гідрокарбонатно- кальцієві або магнієві підземні води характеризуються загальною:
- мінералізацією 0,5-0,9 г / дм 3;
- жорсткістю 4,2-6,1мг-екв / дм 3;
- рН середовищем 7,1-7,6.
Питне якість води знижують високі концентрації заліза, що вимагають доочистки. Бучакський водоносний горизонт, свердловини якого вимагають ускладнених конструкцій і встановлення додаткового обладнання, використовуються для обслуговування невеликих житлових комплексів та підприємств.
3.Сеноманський – центральний водоносний горизонт з потужністю відкладень 2-12 метрів. Кварц-глауконітові зеленувато-сірі пісковики і піски сеноманського ярусу залягають без помітних стратиграфических порушень. Хімічні складові повторюють підземні води верхніх ярусів і відрізняються загальною:
- мінералізацією 0,5-0,9 г / дм 3;
- жорсткістю 5,2-7,3мг-екв / дм 3;
- рН середовищем 7,0-7,5.
Органолептика забезпечує прозорість і приємний смак артезіанських вод сеноман, хімічні та бактеріологічні параметри яких відповідають державним стандартам.
4.Юрський напірний водоносний горизонт – найглибший і захищений. Глибина водоносного горизонту в межах району варіюється від 160 до 350 метрів. Хімічним складом гідрокарбонатно-кальцієвих, гідрокарбонатно-натрієво-кальцієвих підземних вод властиві показники загальної:
- мінералізації 0,30-0,9 г / дм 3;
- жорсткості 4,5-7,0мг-екв / дм 3;
- рН середовища 7,0-7,3.
Потужність водоносного горизонту забезпечена пластами крейдяних і глинистих відкладень. Артезіанська вода юрського ярусу відповідає жорстким санітарним вимогам і застосовується для пиття і потреб харчової промисловості.
Мал.4 Водоносний комплекс Дніпровського району
Буріння на воду, ціна за метр яка вас порадує можна замовити в масивах: Воскресенка, Березняки, Дарниця, Гідропарк, Русанівські Сади і Лівобережна, звертайтеся! Дивіться відео, читайте корисні статті нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Оболонський район і замовляйте послуги в компанії «Акваторія», фахівці якої бурят і облаштовують артезіанські свердловини з урахуванням побажань замовника!
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Буріння свердловин під воду Київ
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.