Грунтовий водоносний горизонт вимагає попереднього вивчення місцевості і випробування вод на вміст токсинів. Він слабо захищений від забруднень, тому води з поверхневих відкладень використовуються в основному для промислово-господарських цілей. Придатну для питного постачання воду містить напірний водоносний горизонт. Захищений товщами вапняку або глини артезіанський шар підходить для облаштування свердловин питного призначення в межах районів і передмість столиці.
Залягання водоносних горизонтів в Голосіївському районі
Мал.2 Карта Голосіївського району м.Києва
Південно-західними воротами Києва називають Голосіївський район, територія якого розтягнулася від Хрещатика до південних і західних кордонів столиці. Голосіївський район межує з Шевченківської, Солом’янської, Печерської та Дарницької агломераціями. Район займає площу в 154,6 кв. км, на якій розташовуються:
- найбільший в Європі внутрішньо природний парк;
- природні озера і затоки:
- штучні ставки.
Замовити розвідку, буріння, облаштування та обслуговування свердловин на воду можна в компанії «Акваторія», яка 15 років надає даний спектр послуг в Києві і області. Карта залягання водоносних горизонтів столичних районів і передмість стала втіленням практичного досвіду і знань, накопичених компанією за довгі роки.
Карта водоносних горизонтів Голосіївського району
Гідрогеологія Голосіївського району відрізняється від інших агломерацій якісним і кількісним складом посудин:
- четвертинний комплекс;
- полтавський;
- бучакський;
- сеноманский;
- юрський.
Перший водоносний горизонт можна умовно розділити на дві групи.
Підземні води в сучасних алювіальних та нижчих середніх четвертинних водно-льодовикових відкладах, розташовуються в заплавах Дніпра. Забрудненість поверхні водоносного горизонту – причина строкатості хімічного складу з домінуючими гідрокарбонатними кальцієвими або кальцієво-магнієвими, гідрокарбонатно – хлоридно – кальцієвими і змішаними водами з показниками загальної:
- мінералізації від 0,5-1,2 г / дм 3;
- жорсткості 4,6-13 мг-екв / дм 3;
- рН середовища 6,6-7,6.
На правому березі Дніпра поширені підземні води в ніжньо четвертинних намивних, озерних і водно-льодовикових відкладах. Домінують гідрокарбонатні кальцієві, гідрокарбонатні магнієві і води змішаних складів із загальною:
- мінералізацією 0,3-1,5 г / дм 3;
- жорсткістю 3,5-12,0 мг-екв / дм 3;
- рН середовища 6,9-7,8.
Низька захищеність робить води водоносного горизонту придатними виключно для промислово-господарських цілей.
Мал.3. Четвертинний водоносний комплекс
Глибина водоносного горизонту, який називають полтавським, може варіюватися від 20 м до 70 м. Насиченість мулистими відкладеннями і слабка потужність водоносного горизонту знижують практичну значимість полтавських підземних вод. Гідрокарбонатно- кальцієві або магнієві за хімічним складом вони відрізняються загальною:
- мінералізацією 0,5-0,9 г / дм 3;
- жорсткістю 5,5-9,5мг-екв / дм 3;
- рН середовищем 7,2-7,5.
Відсутність геохімічного бар’єру у верхній частині відкладень збільшує ймовірність поверхневих забруднень і знижує питні якості підземних вод.
Мал.4. Водоносні горизонти Голосіївського району
Бучакський водоносний горизонт, свердловини якого вимагають установки складних конструкцій, з посиленої труби . Хімічний склад гідрокарбонатно кальцієвий або магнієвий з показниками загальної:
- мінералізації 0,5-0,9 г / дм 3;
- жорсткості 4,2-6,1мг-екв / дм 3;
- рН середовищем 7,1-7,6.
Центральний водоносний горизонт захищений від забруднень товстим шаром мергельних глин. Задовільну якість показників знижують високі концентрації заліза, які вимагають додаткової очистки води.
Забруднення водоносного горизонту сеноманського шару мінімальні, завдяки потужності відкладень, в деяких локаціях досягає 22 м. Для гідрокарбонатно- кальцієвого або магнієвого хімічного складу сеноманских вод характерна загальна:
- мінералізація 0,5-0,9 г / дм 3;
- жорсткість 5,2-7,3мг-екв / дм 3;
- рН середовища 7,0-7,5.
Органолептичні, бактеріологічні та смакові якості прозорих вод сеноман відповідають вимогам державних стандартів.
Глибина залягання водоносного горизонту в відкладеннях юри коливається в межах 160-350 м. Юрський горизонт – найглибший, ізольований, не пов’язаний з встановленими вище шарами і повсюдно поширений. Гідрокарбонатно-кальцієві або гідрокарбонатно-натрієво-кальцієві хімічні складові юрських вод відрізняються загальною:
- мінералізацією 0,5-0,9 г / дм 3;
- жорсткістю 5-9 мг-екв / дм 3;
- рН середовищем 7,0-7,2.
Підземні води відповідають питним санітарним нормам, використовуються в харчовій промисловості, а присутній локально сірководень через час випаровується.
Проводимо буріння і монтаж свердловин в Голосіївському районі і його масивах – Теремки, Іподром, ВДНХ, Голосієво, Корчувате, Пирогово. Більше подробиць можна дізнатися з відео і корисних статей нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Деснянський район, де компанія «Акваторія» бурить свердловини з артезіанською водою. Ми створюємо умови для комфортного життя!
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Буріння свердловин під воду Київ
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.