Підземний водоносний горизонт Києва різноманітний по глибині, що наочно підтверджує геологічний профіль столиці. Неоднорідність глибин пояснюється нашаруванням порід, формування яких відбувалося в різні геологічні епохи, починаючи з древнього еону Архею і продовжуючись до сучасної епохи Голоцену. Це відбилося на якісних параметрах геологічних шарів. Тому перед свердловинним бурінням ретельно вивчається геологія місцевості, а вміст підземних вод перевіряється на концентрацію шкідливих домішок.
Через схильності техногенним та антропогенних впливів перший водоносний горизонт в основному підходить для промислового і господарсько-побутового використання. Вода придатна для пиття міститься в породах, що залягають на значній глибині. Максимально від забруднення водоносного горизонту захищені артезіанські шари, в яких і бурять свердловини питного призначення в різних районах столиці.
Особливості залягання водоносних горизонтів в Дарницькому районі
Інжинірингова компанія «Акваторія» з 2007 року спеціалізуються на бурінні, облаштуванні та обслуговуванні свердловин на воду. Ми не тільки досконально вивчили гідрогеологію Києва та області, а й створили унікальну карту водоносних горизонтів, яка дозволяє заздалегідь спланувати обсяг і бюджет майбутніх бурових робіт в кожному передмісті і районі столиці.
Дарницький район межує з Дніпровської, Голосіївської, Бориспільської та Броварської агломераціями Києва. Територія Дарниці займає площу завбільшки 134 кв. км, на якій розміщується:
- більше 200 вулиць і провулків;
- понад 200 га, відведених під зелені насадження;
- більш ніж 500 га водного басейну з природними і штучними водоймами.
Умови ландшафтної гідрогеології сформували Дарницький район як льодовиково-паводкову терасу, що складається з осадових порід різного походження, серед яких домінують пісковики. Тому захист поверхні водоносного горизонту від виснаження і забруднень пріоритетна для району.
Водоносні пласти і комплекси району утворюють єдину гідравлічно пов’язану систему. Експлуатація підземних вод активувала на території Дарниці процеси низхідній фільтрації. Зростання інтенсивності і глибини водообміну, стимульований антропогенною діяльністю може в найближчому майбутньому погіршити питні якості води водоносного горизонту.
Карта водоносных горизонтов Дарницкого района
арта водоносних горизонтів Дарницького району
Карта залягання водоносних горизонтів візуалізує особливості основних посудин району:
- четвертинного;
- бучакського;
- сеноманського;
- юрського.
Глибина залягання водоносного горизонту, який називають четвертинним, варіюється в межах 4-10 м. Існують більш заглиблені ділянки, де водоносний горизонт з’єднується і утворює комплекс з полтавським шаром. Води з гідрокарбонатно кальцієвих або магнієвих хімічним складом відрізняються показниками загальної:
- мінералізації 0,4-0,6 г / дм3;
- жорсткості 4-7 мг-екв / дм3;
- рН середовища 6,8-7,5.
Відсутність захищеності робить четвертинний водоносний горизонт вразливим для забруднень і не придатним для організації питної водоподачи.
Великою площею і запасом підземних вод відрізняється бучакський горизонт. Вода гідрокарбонатно-кальцієвих або магнієвих за хімічним складом властиві коливання загальної:
- мінералізації 0,5-0,9 г / дм3;
- жорсткості 4,2-6,1мг-екв / дм3;
- рН середовища 7,1-7,6.
Рівень заліза, перевищує нормативний мінімум в 0,2 мг / дм3, вимагає додаткового очищення, що знижує придатність води для питної подачі.
На сеноманського ярусу домінують кварц-глауконітові зеленувато-сірі пісковики і піски. Потужність водоносного горизонту, що залягає без стратиграфічного порушення, але зі слідами розмиву на породах, варіюється від 1 м до 12 м. Гідрокарбонатно- кальцієві або магнієві води мають загальної:
- мінералізацією 0,5-0,9 г / дм3;
- жорсткістю 5,2-7,3мг-екв / дм3;
- рН середовищем 7,0-7,5.
Органолептика вод сеноманського пласта відповідає хімічним і мікробіологічним державним нормативам, що робить їх придатними для пиття.
Мал.4 Водоносний комплекс Дарницького району
Юрський грунтовий водоносний горизонт залягає нижче 150 м. Гідрокарбонатно-кальцієві, рідше гідрокарбонатно-натрієво-кальцієві води характеризуються загальною:
- мінералізацією 0,30-0,9 г / дм3;
- жорсткістю 4,5-7,0мг-екв / дм3;
- рН середовищем 7,0-7,3.
Крейдяні відкладення, глиняні пласти і супіски захищають від забруднень, забезпечують відповідність всім санітарним нормам, що наділяє воду з юрського шару питними та харчовими якостями.
Компанія «Акваторія» 3 2007 року має досвід організації автономної водоподачі і надає спектр послуг: від розвідки до буріння і облаштування свердловин на воду.
Заходьте на наш сайт дивіться відео, читайте інші корисні статті нашого блогу: Водоносні горизонти Києва: Шевченківський район і замовляйте послуги буріння також і в відомих масивах Дарницького району: Осокорки, Русанівські Сади, Бортничі, Харківська та Вирлиця!
Отримати консультацію з питань інженерно-геологічних, гідрогеологічних, геодезичних та інших супутніх послуг ви можете у нас:
Буріння свердловин під воду Київ
У цьому блозі ми ділимося знаннями, але якщо ти маєш серйозні завдання, які вимагають допомоги фахівців, повідоми. Ми спробуємо розібратися та допомогти вам.